Aktualności >>> Rezurekcja 2010 >>>

 .: Rezurekcja 2010 w Bisztynku

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ !!! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ !!!

Chrystus zmartwychwstał! - tym zawołaniem i staropolskim oraz starochrześcijańskim powitaniem w czasie wielkanocnym powitał licznie zebranych uczestników Msz św. rezurekcyjnej ks. Sławomir Brewczyński, który wygłaszał kazanie. Nieco zaspani wierni dopiero po chwili zorientowali się jak na to zawołanie odpowiedzieć :-) Chrystus zmartwychwstał ! Prawdziwie zmartwychwstał ! Rezurekcja w Bisztynku rozpoczęła się o godz. 6.00 uroczystą i dostojną procesją - trzy razy dokoła świątyni.

Mszę rezurekcyjną celebrował ks. proboszcz Eygeniusz Bartusik. Nabożeństwo skupiło niezwykle liczną ilość mieszkańców Bisztynka i gości przybyłych do naszego miasteczka na Święta. W procesji asystowali umundurowani na galowo strażacy z OSP w Bisztynku i OSP w Troszkowie.

- Co by się działo, gdyby Chrystus miał zmartwychwstać dzisiaj ? - zastanawiał się ks. Brewczyński podczas kazania. - Pewnie Jego Grób został by wyposażony w kamery i różne czujniki elektroniczne, aby zdobyć dowody naukowe tego wydarzenia. I nawet wtedy, nawet wtedy, gdyby te dowody były - pewnie znaleźliby się tacy, którzy by wątpili. Twierdziliby, że można to wszystko wytłumaczyć naukowo - mówił kaznodzieja.

Na koniec nabożeństwa życzenia wszystkim zebranym złożył ks. Bartusik przypominając o szacunku dla Krzyża i niedopuszczalności zamachów na Jego istanienie w przestrzeni publicznej.

Andrzej Grabowski - 05.04.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010