Aktualności >>> Poznali legendę o Diabelskim Kamieniu >>>

 .: Diabelski Kamień w Polskim Radio Olsztyn

LEGENDA O DIABELSKIM KAMIENIU W RADIO OLSZTYN

Ania i Agnieszka z Warszawy oraz Agata i Karolina z Olsztyna w towarzystwie Mariusza Bojarowicza z Polskiego Radia Olsztyn odwiedzili wczoraj bisztynecki Diabelski Kamień. Legendę o nim będzie można sobie przypomnieć w niedzielę 20 lipca 2008 r. w programie "Dziecinada" emitowanym od godziny 9.00.

- Docieramy z dziećmi do miejsc owianych legendami - mówił nam Mariusz Bojarowicz. - W wakacje, na antenie Polskiego Radia Olsztyn, mówiliśmy już o legendach związanych z okolicami jezior Wadąg i Skanda w Olsztynie. Teraz przyszła pora na Diabelski Kamień w Bisztynku. Kolejną wizytę złożymy w Lidzbarku Warmińskim - mówił dziennikarz olsztyńskiej rozgłośni.

Dziewczęta, które przyjechały do Bisztynka - zgodnie ze starym podaniem - obeszły bisztynecki kamyk dwa razy, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pewnie miały jakieś ukryte życzenia, ale ich nie zdradzały. Agnieszka i Agata zdecydowały się na spojrzenie na otoczenie z perspektywy wierzchołka głazu. W przeciwieństwie do dzieci z Bisztynka miały z tym pewne trudności. Legendę o Diabelskim Kamieniu przedstawiła dziewczętom Magda Gutkowska.

Andrzej Grabowski - 17.07.2008 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2008