Aktualności >>>  Samotnie, rowerem dookoła Polski >>>

 .: Podróżuje dookoła Polski rowerem i samotnie

Dookoła Polski na rowerze Lecha Janerki

Podróżujący rowerem dookoła Polski pewien Andrzej z Wolsztyna (woj. wielkopolskie) przybył dziś do Bisztynka. Przybył rowerem, który należał do Lecha Janerki i który był tematem jego piosenki "Rower". Z naszego miasta ruszył w kierunku Reszla i dalej Mrągowa. Pokonał już około 1800 kilometrów.

Andrzej z Wolsztyna w woj. wielkopolskim, rowerzysta amator zawitał dziś do Bisztynka. Zapytał o drogę do Mrągowa, ale po przekazaniu tej informacji nie daliśmy mu od razu odjechać. Zresztą chciał się napić kawy i o lokal też pytał. "Lokal" był na przeciwko Urzędu Miejskiego a tam toczyliśmy rozmowę.

W urzędzie został obdarowany materiałami promującymi Bisztynek (bo przekazał nam folder z Wolsztyna :)

Podróż Andrzeja to: "Jednoosobowy autorski projekt rajdu rowerowego promujący turystykę rowerową, spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość, z perspektywy rowerzysty amatora w średnim wieku, podróżującego na rowerze przez dwa miesiące, wytyczoną trasą po Polsce."

Dodatkowego smaku tej podróży dodaje fakt, że Andrzej podróżuje na rowerze należącym kiedyś do Lecha Janerki - autora m.in. utworu "Rower". Lech Janerka oddając pojazd we władanie rowerzysty-amatora złożył na jego ramie swój autograf.

Mamy nadzieję, że Bisztynek, będzie dla podróżnika dobrze sie kojarzył. Podróżnik relacjonuje swą podróż na facebooku pod adresem: www.facebook.com/RoweroweLatoDookolaPolski2013 >>>

Andrzej Grabowski - 24.07.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013