Aktualności >>> Usportowione gimnazjum z Bisztynka >>>

 .: VIII miejsce gimnazjum z Bisztynka w rywalizacji sportowej

Gimnazjum z Bisztynka
VIII we współzawodnictwie sportowym SZS

Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Bisztynku po raz kolejny znalazło sie w pierwszej 10. najbardziej usportowionych szkół gimnazjalnych naszego województwa. We współzawodnictwie sportowym Szkolnego Związku Sportowego gimnazjum zajęło VIII miejsce. 9 grudnia w Olsztynie podsumowano to współzawodnictwo i wręczono nagrody i puchary.

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość podsumowująca współzawodnictwo sportowe Szkolnego Związku Sportowego na Warmii i Mazurach za rok szkolny 2012/2013.

Współzawodnictwem tym objęte były następujące kategorie: szkoły podstawowe, gimnazja, gminy, szkoły podstawowe wiejskie, gimnazja wiejskie, gminy wiejskie, szkoły ponadgimnazjalne i powiaty.

Sportowcy Gimnazjum Publicznego w Bisztynku, startując tylko w lekkoatletyce i biegach przełajowych zajęli VIII miejsce na 176 sklasyfikowanych gimnazjów. Puchar i dyplom z rąk kurator Oświaty Grażyny Przasnyskiej odebrał dyrektor Mirosław Domżalski. Pani kurator, w swoim wystąpieniu, między innymi powiedziała, że od pewnego czasu w sposób bardzo pozytywny przygląda się bliżej sportowi szkolnemu.

Od siebie dodam, że sport szkolny to nie tylko lekcje wychowania fizycznego, treningi i zawody sportowe. Wychowanie młodych ludzi poprzez sport to jedna z najefektywniejszych metod wychowawczych uczniów, którzy stwarzają różnego rodzaju problemy w szkole.

W imieniu starosty powiatu bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego odebrałem puchar i dyplom za III miejsce w kategorii powiatów.

Pierwsza dziesiątka we współzawodnictwie gimnazjów:

1. Gimnazjum nr 2 Bartoszyce
2. Gimnazjum nr 2 Giżycko
3. Gimnazjum nr 3 Giżycko
4. Gimnazjum nr 1 Bartoszyce
5. Gimnazjum nr 7 Olsztyn
6. Gimnazjum nr 4 Ełk
7. Gimnazjum nr 2 Działdowo
8. Gimnazjum Publiczne Bisztynek
9. Gimnazjum nr 2 Braniewo
10. Gimnazjum nr 1 Gołdap

Marek Dominiak - 10.12.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013