Aktualności >>> Rozpoczęli naukę w nowym roku szkolnym >>>

 .: Rozpoczął się nowy rok szkolny

Wrócili do szkół po wakacjach

Siedmioro sześciolatków z Bisztynka i okolic pójdzie do szkoły za rok. Do pierwszej klasy podstawówki poszło 23. sześcioletnich dzieci i 20. siedmioletnich. W gimnazjum w Bisztynku w klasach pierwszych uczyć się będzie 49 uczniów. Ośmioro wybrało gimnazja w innych miastach.

W Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku naukę w dwóch klasach pierwszych rozpoczęło 46. dzieci w tym 23. sześciolatków. W przypadku siedmiorga sześciolatków obowiązek szkolny został im odroczony i pójdą do szkoły w wieku 7 lat.

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 burmistrz Bisztynka Marek Dominiak złożył gratulacje dyrektorce szkoły, Teresie Wołkowicz—Maciorowskiej. Okazją było 25-lecie nieprzerwanego pełnienia przez nią funkcji dyrektora szkoły w Bisztynku. Teresa Wołkowicz—Maciorowska odebrała też, z tej samej okazji, wieńce kwiatów od rady rodziców, nauczycieli i pracowników oraz uczniów.

— To była dla mnie wzruszająca niespodzianka. Nie sądziłam, że ktoś pamięta o mojej rocznicy — mówiła dyrektorka.

W Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Bisztynku nowy rok szkolny rozpoczęło 146 uczniów. W dwóch klasach pierwszych uczyć się będzie 49 uczniów. Ośmioro absolwentów szkół podstawowych z gminy Bisztynek wybrało naukę w gimnazjach w Reszlu, Bartoszycach i Olsztynie.

W obu bisztyneckich szkołach odbyły się uroczyste apele z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Ich scenariusze są takie same od lat. Na salach gimnastycznych pojawiły się poczty sztandarowe. Pierwsze informacje niezbędne uczniom przekazali dyrektorzy a życzenia uczniom, nauczycielom i pracownikom oraz rodzicom składał burmistrz Marek Dominiak.

Andrzej Grabowski - 03.09.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015