Aktualności >>> Na tą informację mieszkańcy czekali od wielu lat >>>

 .: Nareszcie wyremontują drogę

Jeszcze w tym roku
wyremontują najgorszą drogę powiatową

Droga powiatowa Sątopy-Grzęda uznawana za drogę powiatową w najgorszym stanie technicznym zostanie wyremontowana jeszcze w tym roku. Decyzję o podjęciu tej inwestycji, wartej ponad 7 mln. zł podjęła Rada Powiatu Bartoszyckiego na wniosek starosty Prokockiego.

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Grzędy, Wojkowa i Sątop-Samulewa i Sątop oraz wszystkich kierowców, którzy do tych miejscowości będą jeździć.

Droga powiatowa Sątopy - Grzęda zostanie wyremontowana jeszcze w tym roku. To odcinek o długości prawie 7 kilometrów. Kosztorys przewiduje, że koszt remontu kapitalnego tego odcinka to 7,5 mln. złotych. Faktyczny koszt po przetargu może być niższy.

Decyzję o przystąpieniu do tej inwestycji podjęli radni powiatowi podczas sesji z 29 czerwca 2016 r.

- Przez ponad rok burmistrz Marek Dominiak "nękał mnie" w sprawie remontu tej drogi - mówi starosta bartoszycki Wojciech Prokocki. - Ten remont jest konieczny i podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do niego. To będzie wspólna inwestycja powiatu i gminy Bisztynek częściowo finansowana z Narodowego Programu przebudowy Dróg Lokalnych. Tylko dzięki dobrej współpracy między samorządami oraz z radnymi jest to możliwe do osiągnięcia - mówi Prokocki.

Nie wdając się w szczegóły możemy zdradzić, że finansowanie z programu stało się możliwe ponieważ część samorządów wycofało się z niektórych inwestycji drogowych a wartości - po przetargach - innych okazały się znacznie niższe od pierwotnie zakładanych. W ten sposób wniosek Zarządu Dróg Powiatowych o remont tej drogi "załapał się" na częściowe finansowanie z programu.

Przypominamy, że wniosek ZDP w Dąbrowie dotyczący tej drogi został oceniony nisko i znalazł się na ostatnim miejscu listy rankingowej stworzonej przez komisję z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Wysokość finansowania z NPPDL nie jest jeszcze znana, bo do rozstrzygnięcia pozostały dwa duże przetargi na inwestycje drogowe. Rada Powiatu w Bartoszycach uznała jednak, że na sfinansowanie inwestycji na drodze Grzęda - Sątopy weźmie kredyt.

- Domagałem się tego remontu, bo to jest najgorsza technicznie droga powiatowa, którą jeździ stosunkowo dużo mieszkańców dojeżdżających do pracy, czy po zakupy. Na niektórych jej odcinkach trudno jest już nawet mówić o drodze. Gmina Bisztynek częściowo sfinansuje jej remont. Bardzo się cieszę z decyzji Rady Powiatu - nie ukrywa burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.

Andrzej Grabowski - 02.07.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2016