Aktualności >>> Zobaczyli dzikie zwierzęta >>>

 .: Wycieczka dzieci z Sątop w okolice Mragowa

Wieści z Sątop
Dzikie zwierzęta w Kadzidłowie i Mrongoville

Dzieci z "zerówki" w Sątopach zwiedziły Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie i poczuły się jak na Dzikim Zachodzie, zwiedzając miasteczko westernowe Mrongoville.

Wychowawczyni wraz z rodzicami, zorganizowała dzieciom z sątopskiej "zerówki" wycieczkę do Kadzidłowa - Parku Dzikich Zwierząt. Odbyała się ona 10 czerwca.

Celem tej wycieczki, było zapoznanie dzieci z rodzimymi gatunkami zwierząt występującymi na terenie Puszczy Piskiej. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych człowiekiem, dlatego dzieci miały możliwość wejścia do niektórych na ich obszerne wybiegi, a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska.

Dotyczyło to przede wszystkim, gatunków rzadkich ginących, jak ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec czy jarząbek.

Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbyło się z przewodnikiem, który opowiadał o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony.

Po zwiedzeniu Parku Dzikich Zwierząt, rodzice zorganizowali dzieciom piknik na łonie natury. Grupa pełna sił udała się w dalszą trasę. Po drodze dzieci odwiedziły Mrągowo, zwiedzając molo na jeziorze Czos oraz Miasteczko Mrongoville - westernowe miasteczko. Zwiedzanie Mrągowa zakończyło się smakowaniem lodów w lodziarni. Zadowolone i uśmiechnięte dzieci wróciły do domu.Irena Zawistowska - 14.06.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013