Aktualności >>> Rolnicy pokazali dzieciom swoje gospodarstwo >>>

 .: Wycieczka do gospodarstwa rolnego

Uczniowie poznawali pracę rolników

Pracę rolnika poznawali uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej w Sątopach. Odwiedzili gospodarstwo rolne państwa Górczanych w Satopach.

Uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Sątopach, wybrali się 22 września na wycieczkę pieszą do gospodarstwa rolnego Andrzeja i Bożeny Górczanych w Sątopach.

Wycieczkę po gospodarstwie poprowadziła pani Bożena, która wspólnie z mężem Andrzejem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 50 ha.

Gospodarstwo nastawione jest na hodowlę bydła. W trakcie wycieczki, uczniowie obserwowali budynki gospodarcze, zwierzęta, sprzęt rolniczy, poznały etapy pracy rolnika.

Dzieci mogły również rozpoznawać i nazywać drzewa i krzewy owocowe oraz kwiaty, które otaczają gospodarstwo. Pani Bożena nie tylko interesująco opowiadała uczniom o gospodarstwie ale też przygotowała dzieciom słodki poczęstunek.

Uczniowie, podziękowali gospodarzom za poczęstunek oraz edukacyjną wycieczkę po gospodarstwie. Dzieci zainspirowane wycieczką, wykonały prace plastyczne oraz napisały piękne notatki z wycieczki, które zostaną przekazane gospodarzom.

Wycieczka bardzo podobała się uczniom i zapowiedziały jeszcze raz wizytę w okresie wiosennym. Wiedzę, którą zdobyły wykorzystają w praktyce, robiąc masło. Na pyszne kanapki z masłem i warzywami, zaproszą państwo Górczanych.

Irena Zawistowska - 25.09.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:






Copyright: www.bisztynek24.pl 2015