Aktualności >>> Koncert "Soli Deo Gloria" >>>

 .: Koncert 'Soli Deo Gloria'

Reklama:

Kwiaciarnia *U Felka* Zapraszamy.

KLERYCY Z "SOLI DEO GLORIA" WYSTĄPILI W BISZTYNKU

"Jan Paweł II - Papież Wolności" to hasło tegorocznego, IX Dnia Papieskiego, który obchodzony jest 11 października. Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Obchody te przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Wszystkie te wymiary zawierał wczorajszy koncert zespołu kleryckiego "Soli Deo Gloria", ktory odbył się wieczorem w kościele w Bisztynku z okazji Dnia Papieskiego.

Na początek kilka słów o zespole kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej "Hosianum" w Olsztynie.

"Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercami, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem: "Śpiewajcie Panu pieśń nową". Pytanie co macie śpiewać o Tym, którego miłujecie, bo na pewno chcesz śpiewać o Tym, którego kochasz. Szukasz, jaką pieśnią chwały Go uczcić? Słyszeliście: "Śpiewajcie Panu pieśń nową". Szukacie pieśni pochwalnej? "Chwała Jego niech zabrzmi w zgromadzeniu świętych". Sam śpiewak jest pochwałą swojego śpiewu. Chcecie śpiewać chwałę Boga? Sami bądźcie tym, co śpiewacie. A jesteście Jego pieśnią pochwalną, gdy wasze życie jest dobre.
Św. Augustyn


Słowa św. Augustyna , który czerpał z bogactwa Pisma Świętego, są od początku istnienia zespołu, naszym mottem, które jest także współcześnie dla nas pewną wskazówką. Nasze muzykowanie jest czysto amatorską przygodą, nie znaczy to, że śpiewamy dla samego tylko śpiewu czy przyjemności. Naszym "motorem napędowym" jest łaska Boża, które daje możliwość oddania czci Jedynemu Bogu właśnie poprzez śpiew i muzykę. Stąd nazwa zespołu Soli Deo Gloria - Jedynemu Bogu chwała!!! - czytamy na stronie internetowej zespołu >>>.

Występ zespołu skupił dość pokaźną liczbę publiczności, głównie uczniów Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Bisztynku, ale też osoby dorosłe i gości spoza naszej gminy. Klerycy zaprezentowali pieśni religijne w odważnych aranżacjach, przy akompaniamencie gitary, gitary basowej, akordeonu i bębenka. Piosenki przeplatane były wypowiedziami członków zespołu, a wśród nich także świdectwami-opowiadaniami o własnym powołaniu. Zgromadzenio z pewnością zapamiętają opowieść kleryka z III roku, który zaledwie tydzień wcześniej przywdział sutannę. Lekarz, który witał go na świecie około 20 lat temu, powiedział jego mamie, iż ten chłopczyk będzie księdzem... Skąd wiedział ???

W czasie koncertu odbyło się losowanie drobnych nagród rzeczowych dla publiczności. Wylosowani musieli jeszcze odpowiedzieć na kilka pytań lub zaśpiewać piosenkę. Występ zakończył się wspólnym odśpiewaniem ulubionej pieśni Jana Pawła II - Barki - i podziękowaniami złożonymi klerykom przez proboszcza - ks. Eugeniusza Bartusika.

Gimnazjaliści pytani przez nas o wrażenia z koncertu odpowiadali, iż nie żałują, że go wysłuchali. - Spodziewaliśmy się raczej dość nudnego występu, ale klerycy nas mile zaskoczyli - mówili po koncercie.

Andrzej Grabowski - 11.10.2009 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2009