Aktualności >>> Obchody Światowego Dnia Zdrowia w gimnazjum w Bisztynku >>>

 .: Światowy Dzień Zdrowia w gimnazjum

MŁODZIEŻ GIMNAZJALNA, A ZDROWIE

Dnia 31 marca oraz 7 kwietnia uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Bisztynku uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Zdrowia.

Z tej okazji każda klasa przygotowała film "Jak nasza klasa dba o zdrowie?". Prezentacja filmów odbyła się na sali gimnastycznej. W konkursie na najlepszy film zwyciężyła klasa IIa. Drugie miejsce zajęła kl. IIc i kolejne Ia. Wyróżnienia zdobyła kl. IIIb i Ic - które zaprezentowały się przedstawieniem o zdrowiu. Następnie odbyła się prezentacja trzech filmów o tematyce zdrowotno-ekologicznej, po której nastąpił quiz. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy.

7 kwietnia odbyło się spotkanie z panią doktor Grażyną Podsiadło, która przedstawiła problem nadużywania antybiotyków, prawidłowego sposobu ich stosowania oraz inne aspekty zdrowia. Uczniowie mogli zadawać pytania i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia związane ze zdrowiem.

Tego samego dnia odbył się również pochód pod hasłem "Stop antybiotykom", podczas którego uczniowie rozdawali ulotki rodzicom i mieszkańcom miasta.

Beata Majewska - 13.04.2011 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2011