Aktualności >>> Uczniowie odwiedzili Sejm >>>

 .: Uczniów z Sątop do Sejmu zaprosił poseł Włodkowski

Uczniowie z Sątop w Sejmie i Ministerstwie Edukacji Narodowej

Poseł Zbigniew Włodkowski spełnił obietnicę złożoną podczas wizyty w Szkole Podstawowej w Sątopach i zaprosił uczniów do Sejmu. W czasie wycieczki dzieciaki z Sątop przysłuchiwały się wystąpieniom posłów na sali plenarnej i zwiedzili budynek Sejmu. Odwiedzili też Ministerstwo Edukacji Narodowej.

7 listopada 2012 roku uczniowie, rodzice oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Sątopach wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pojechali tam na zaproszenie posła PSL Zbigniewa Włodkowskiego, który gościł w Sątopach 1 października. W wycieczce brały udział klasy 3-6.

Pierwszym miejscem, które zwiedzili nasi uczniowie był budynek Sejmu. W środku czekał na uczniów pan poseł, który przypomniał czym się zajmuje, a następnie zaprosił wszystkich na galerię sejmową, gdzie mogli zobaczyć i przysłuchiwać się obradom. Podczas pobytu na galerii do uczniów dołączyła senator PSL, pani Andżelika Możdżanowska. Przybliżyła swoją pracę oraz promowała zdrowe odżywianie. Zachęciła również uczniów do kontaktowania się z nią w różnych sprawach.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się gdzie, na sali plenarnej, siedzą poszczególni posłowie oraz jak odbywa się głosowanie nad ustawami.

Kolejnym punktem wycieczki, było Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zanim jednak uczniowie zwiedzili ten budynek, udali się na obiad do sejmowego bufetu. Po pysznym posiłku i chwili odpoczynku wszyscy udali się do budynku MEN, gdzie czekał na nich sekretarz stanu Tadeusz Sławecki. Pan Sławecki opowiedział uczniom o sobie, oraz o swojej pracy, podkreślając istotę edukacji, przy okazji zachęcając ich do pielęgnowania w sobie talentów. Po wysłuchaniu ciekawych wypowiedzi wszyscy otrzymali wspaniałe prezenty. Uczniowie, nauczyciele i rodzice również podziękowali gospodarzom spotkania za ciepłe przyjęcie, wręczając im podarunki przygotowane przez biuro promocji Urzędu Miejskiego w Bisztynku.

Zmęczeni, ale pod wielkim wrażeniem, wszyscy bezpiecznie wrócili do domu. Mamy nadzieję, że będziemy częstymi gośćmi w murach Sejmu i że politycy chętnie będą odwiedzać naszą gminę.Weronika Tomaszewicz, Anna Jankiewicz - 19.11.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012