Aktualności >>> Zbierali datki dla chorego chłpca, teraz zostali uhonorowani >>>

 .: "Serce dla Serca" za zbiórkę pieniędzy dla Kacpra

"Serce dla Serca" za wielką akcję zbiórki
pieniędzy dla chorego Kacpra

Delegacja najmłodszych wolontariuszy, współdziałających z komitetem grupy inicjatywnej zajmującym się zbieraniem datków na rzecz pomocy w walce z białaczką limfoblastyczną na którą cierpi Kacper Czerniawski z Bisztynka, odebrała wczoraj (17. grudnia) honorową statuetkę "Serce dla Serca" przyznaną przez Lokalną Grupę Działania "Warmiński Zakątek" oraz specjalne wyróżnienie i pamiątkowy grawerton podpisany przez burmistrza Bisztynka i przewodniczącego Rady Miejskiej w Bisztynku.

O uhonorowaniu wolontariuszy z naszej gminy pisaliśmy 10. grudnia 2013 r. >>>

Przyznaną wówczas komitetowi grupy inicjatywnej statuetkę odebrała zastępczyni burmistrza Bisztynka Krystyna Zawistowska. Delegacja, która miała pojechać do Dobrego Miasta zrezygnowała z wyjazdu, bo w naszym regionie szalał wówczas orkan Ksawery. Zapowiedzieliśmy w naszym tekście, że statuetka i kosz pełen lizaków trafi do rąk delegacji wytypowanej przez komitet na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Bisztynku. Tak też się stało.

Dzieci i młodzież, czyli grupa najmłodszych wolontariuszy, która zajmowała się zbieraniem datków na pomoc Kacprowi pojawiła się na sesji. Wyrecytowali sprawozdanie finansowe, czyli z pamięci poinformowali zebranych, ile pieniędzy zostało zebranych. Podkreślili, że są tylko delegacją wolontariuszy, bo poza dorosłymi z samego komitetu w wolontariat na rzecz pomocy Kacprowi zaangażowało się około 100 dzieci i młodzieży.

Statuetkę "Serce dla Serca" wręczył delegacji Zbigniew Filipczyk - przewodniczący RM. Kosz pełen lizaków wręczali wiceprzewodniczący RM Danuta Sokołowska i Jerzy Subocz. Specjalny grawerton z podziekowaniem wręczył delegacji burmistrz Jan Wójcik, kóry dziękował też wszystkim osobom dobrej woli za udział w całej akcji.

Głos zabrał też radny Ryszard Zduniuk, kóry informował jak powstawał komitet i równiez dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu akcji. Podziękowania złożyła również "wywołana do tablicy" przez radnego Zduniuka Agnieszka Kobryń. Tak samo wywołana przez radnego Agnieszka Romanowska podkreśliła sukes akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. - Pamiętajcie, że w porywie chwili i wzruszenia oddaliści próbke swej krwi i zarejestrowano was w bazie potencjalnych dawców szpiku. Nie stchórzcie więc, gdy zadzwoni do Was telefon - apelowała Agnieszka Romanowska.

-Trzeba dodać, że osiągnięty sukces jest wspólnym sukcesem naszej gminy i wszystkich, którzy włączyli się w pomoc. Bez każdego z nas, bez pojedynczego grosza, pojedynczej złotówki, ulepionego pieroga, oddanego miśka, nie osiągnęlibyśmy takiej kwoty. Okazuje się, że potrafimy się zebrać i razem zrobić coś pożytecznego. Możemy się czuć bezpiecznie, że w razie nieszczęścia nasi sąsiedzi, nie zostawią nas bez pomocy. Statuetka "Serce dla Serca", jaką otrzymał komitet, jest - tak naprawdę - nagrodą dla nas wszystkich. Kochani mieszkańcy, możemy być z siebie dumni -powiedziała Kamila Zawadzka z komitetu grupy zajmującej się zbieraniem pieniędzy, poproszona przez nas o podsumowanie całej akcji.

Przypomnijmy, że w ramach działań komitetu zebrano łącznie kwotę 101,111,58 złotych.

Statuetka i grawerton zostały przekazane dyrektorce Szkoły Podstawowej w Bisztynku i tam będą przechowywane. Taką decyzje podjął komitet grupy inicjatywnej.

Andrzej Grabowski - 18.12.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013