Aktualności >>> Zakończenie sezonu piłkarskiego 2012/2013 Reduty Bisztynek >>>

 .: W Paluzach Reduta podsumowała sezon piłkarski 2012/2013

Zakończenie sezonu Reduty i dwie... emerytury

Ostatni mecz "u siebie" sezonu piłkarskiego 2012/2013 Reduta Bisztynek zagrała w Paluzach. Po meczu odbyło się uroczyste zakończenie sezonu. W trakcie uroczystości dziękowano dziennikarzowi i dwóm biegającym do tej pory po boisku facetom, którzy zdecydowali się na sportowe emerytury.

Imprezę kończącą i podsumowującą sezon piłkarski 2012/2013 zorganizował zarząd LKS Reduta Bisztynek ale, że odbywała się na terenie wiceprezesa, czyli na placu rekreacyjnym spółki "Paluzy" w Paluzach, którą kieruje od lat Jan Jaciw, stąd wszelkie podziękowania za smaczne posiłki i napoje rożnych smaków i mocy "spadały" na jego głowę. Zupełnie zasłużenie.

Piłkarzom, kibicom, sympatykom, gościom oferowano szeroki wybór dań z rusztu. Przygotowywał je etatowych kucharz Reduty - Radek "Radziej" Mic. W tempie zawrotnym zniknął z brytfanny warchlak uwędzony i upieczony specjalnie na tę uroczystość.

Jeszcze przed ostatnim meczem Reduty rozgrywanym "u siebie", w kościele w Paluzach, ks. Wojciech Puszcz odprawił Mszę św. w intencji klubu. Mecz z Mazurem Wydminy zakończył się przegraną Reduty 2:3, co tylko troche posuło nastroje piłkarzy i kibiców.

W trakcie uroczystości zakończenia sezonu prezes Marek Dominiak dziękował gospodarzowi terenu, czyli Janowi Jaciwowi. Głos zabrała także wiceburmistrz Bisztynka Krystyna Zawistowska zapewniając o tym, że władze gminy są zadowolone z działań klubu. Dziękowała zarówno zarządowi jak i sponsorom klubu oraz samym sportowcom, ktorzy z zaangażowaniem promują sport w gminie i województwie.

Potem przyszedł czas na... odejścia na emeryturę. Zarząd LKS Reduta ufundował specjalny grawerton z podziękowaniami kierowanymi do wieloletniego sędziego piłkarskiego Henryka Gałązki. Henryk Gałązka postanowił odejść z funkcji arbitra piłkarskiego wraz z zakończeniem bieżącego sezonu. Henryk Gałązka sędziował 1700 oficjalnych meczów na różnych poziomach rozgrywek piłkarskich.

Następnym wyróżnionym był autor tych słów. Zarząd Reduty postanowił uhonorować mnie pamiątkowuym grawertonem z okazji 10 rocznicy powstania strony "Bisztynek - zapomniane miasteczko na Warmii".

Na sportową emeryturę wybrał się też obrońca Reduty Bisztynek Tadeusz Wasilewski. Tadeusz Wasielewski swą piłkarską karierę zaczął w Orlętach Reszel. Grał później także w Kormoranie Lutry, Orle Czerwonka i 9 sezonow w Reducie Bisztynek. W podziekowaniu otrzymał pamiatkowy grawerton od zarządu klubu.

A poźniej przestąpiono do rozmów kuluarowych.

Fragmenty imprezy zostały nagrane i sfotografowane. Poniżej możecie zobaczyć jak było. (Filmy, po zmontowaniu nowych, zostaną wkrótce zamienione na lepsze technicznie.)

Początek imprezy

Wręczenie pamiątek dziennikarzowi i piłkarzowiAndrzej Grabowski - 17.06.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013