Aktualności >>> Skwer przy pomniku Sienkiewicza >>>

 .: Nowy wygląd skweru przy placu Wolności

NOWY WYGLĄD SKWERU PRZY POMNIKU SIENKIEWICZA

Od tygodnia trwają prace przy tzw. nasadzeniach na skwerze przy pomniku Henryka Sienkiewicza w Bisztynku. Te prace zostały przez nas zapowiedziane już w grudniu 2008 r., przy okazji konfliktu dotyczącego wycinki rzędu starych krzewów. Przypomnij sobie >>>

W obrębie skweru zasadzono już nowe żywopłoty, drzewka i krzewy. - Okolice krzewów zostaną wysypane specjalną korą tak aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia ich w trakcie koszenia trawy, która wkrótce także zostanie zasiana - mówiła nam Marlena Grabowska - nadzorująca prace urzędniczka miejska.

Wielu naszych rozmówców dobrze ocenia wykonane prace. - Będzie naprawdę pięknie, gdy krzewy się zazielenią - mówiła nam mieszkająca w pobliżu kobieta. - Obawiam się jednak, czy to wszystko nie zostanie zniszczone przez wandali i "miłośników krzewów iglastych" - dodała.

Mamy nadzieję, że skwer nie zostanie zdewastowany tym bardziej - i tu niespodzianka - jest on monitorowany przez specjalnie umieszczoną w okolicznym budynku kamerę. O szczegółach monitoringu pisać nie będziemy z oczywistych względów.

Andrzej Grabowski - 20.04.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2009