Aktualności >>> Skwer przy "Marysieńce" będzie ładniejszy >>>

 .: Nowy wygląd skweru przy ul. Kolejowej

Skwer przy "Marysieńce" zyskuje nowy wygląd

Od kilku dni nad zagospodarowaniem skweru przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kolejowej pracuje wyspecjalizowana firma. Do końca lipca prace zostaną zakończone a skwer zyska nowy, atrakcyjny wygląd.

Skwer przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kolejowej do niedawna straszył mało atrakcyjnym wyglądem. Zakrzaczony i zarośniety, pozbawiony ławek nie wyglądał zbyt reprezentacyjnie. Ten stan się właśnie zmienia.

Prace nad jego modernizacją rozpoczęły się kilka tygodni temu. W ramach tzw. "wkładu własnego" usunięciem starych żywopłotów i krzaków zajmowali się pracownicy interwencyjni. Od kilku dni prace nad nowym urządzeniem skweru podjęła firma ABIES - OGRODY z Olsztyna.

- Prace, zgdonie z umową, mamy zakończyć do końca lipca - mówił nam jej przedstawiciel. - Zgodnie z projektem wykonamy alejki i nowe nasadzenia. Nie będziemy usuwali ronących tu starych drzew - wyjaśnił nam pracownik firmy i pokazał rysunkowy plan nowego wyglądu skweru.

Po zakończeniu prac przedstawimy Internautom nowe oblicze tego miejsca w mieście. Wykonanie prac było możliwe dzięki dofinansowaniu uzyskanemu dzięki przynależności naszej gminy do LGD "Warmiński Zakątek".

Andrzej Grabowski - 06.07.2014 r.Copyright: www.bisztynek24.pl 2014