Aktualności >>> Wystawa ślimaków Cittaslow w OKiAL >>>

 .: Ślimaki przypełzły na konkurs

Ślimaki Cittaslow w ośrodku kultury

Ponad 20 prac plastycznych przedstawiających symbol miast stowarzyszonych w sieci miast Cittaslow wykonali mieszkańcy miasta i gminy Bisztynek na konkurs ogłoszony przez burmistrza. Można je podziwiać na wystwie w ośrodku kultury.

W Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku wyeksponowane zostały ślimaki, które wykonano w ramach konkursu plastycznego ogłoszonego przez burmistrza Bisztynka na najładniejszego ślimaka, nawiązującego do logo Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow, do której Bisztynek należy.

Celem miast należących do sieci jest propagowanie życia bez pośpiechu, zwrócenie uwagi na własną tradycję, kulturę, stosowanie naturalnych, lokalnych produktów, życie z poszanowaniem ochrony środowiska i własnego otoczenia.

Ruch Cittaslow neguje życie w ciągłym pędzie promując koncepcję dobrego i spokojnego (a więc bezstresowego) życia codziennego. Symbolem tego ruchu jest ślimak. Celem organizowanego konkursu było wykonanie ślimaka uosabiającego styl życia bez pośpiechu, z poszanowaniem lokalnej tradycji, kultury, historii i lokalnych produktów dowolną techniką.

Mieszkańcy ochoczo przystąpili do konkursu, przedkładając własne, niezwykle pomysłowe interpretacje ślimaka, czego wyrazem jest duża ilość zgłoszonych prac. Zapraszamy do obejrzenia wystawy znajdującej się w OKiAL. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi już niebawem.

Justyna Kobryń/UM w Bisztynku - 28.05.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015