Aktualności >>> Ślubowanie klasy pierwszej w Sątopach >>>

 .: Pierwszaki ślubowały w Sątopach

Reklama:


SLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ W SĄTOPACH

W Szkole Podstawowej w Sątopach odbyła się bardzo ważna uroczystość. Ważna głównie dla pierwszoklasistów i ich rodziców. Było to ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Nie było jednak łatwo. Zanim zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły i otrzymali miano ucznia musieli przejść 5 prób, których zaliczenie musiało zatwierdzić jury oraz zgromadzona na sali publiczność.

Pierwsza próba polegała na odgadnięciu zagadek przygotowanych przez rodziców - zaliczona na 3 razy TAK. Druga próba - próba uśmiechu polegała na wypiciu złotego eliksiru (kwaśny sok z cytryny) bez skrzywienia się. Ma on chronić i podnosić na duchu w chwilach drobnych niepowodzeń. Zaliczone na 3 razy TAK. Trzecia próba - zręczności polegała na zilustrowaniu wierszyka ruchem ciała. Pierwszaki skakały, podnosiły ręce, klaskały, tupały, machały nogą i mrugały okiem. Zaliczona na 3 razy TAK. Czwarta próba - rozpoznawania przedmiotów. Zadaniem pierwszaków było prawidłowo spakować tornister, aby znalazły się w nim tylko rzeczy potrzebne do szkoły. I znów 3 razy TAK. Ostatnia - piąta próba - rozpoznawanie kolorów, a jednocześnie powtórka z bezpieczeństwa na drodze. I tym razem też było 3 razy TAK.

Po zaliczeniu prób nastąpiło pasowanie. Pani Dyrektor Barbara Zasada pasowała każdego ucznia, kładąc mu na prawym ramieniu wielki ołówek. Następnie prawdziwi już uczniowie otrzymali dyplomy i książki oraz upominki od starszych i młodszych kolegów.

Agnieszka Koziatek - 13.10.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2009