Aktualności >>> Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Bisztynku >>>

 .: *Pierwszaki* są już uczniami podstawówki i gimnazjum w Bisztynku

"BĘDĘ GODNIE REPREZENTOWAŁ SZKOŁĘ".
UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH ZŁOŻYLI SLUBOWANIE.

W Szkole Podstawowej w Bisztynku i Gimnazjum Publicznym w Bisztynku odbyły się dziś uroczystości ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

W Szkole Podstawowej "pierwszaki" musiały najpierw zasłużyć na dostąpienie zaszczytu pasowania na ucznia. Przedstawiciele uczniów musieli wykazać się umiejętnościami: pakowania plecaka szkolnego, umiejętnościami zręcznościowymi i wiedzą. Egazamin zdai pomyślnie. Złozyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkolny, a następnie zostali pasowani na uczniów przez dyrektorkę Teresę Maciorowską.

Uroczystemu ślubowaniu przypartywało się młodsze pokolenie dzieci. Na apel przybyły bowiem przedszkolaki z Bisztynka. Życzenia pełnoprawnym uczniom bisztyneckiej Alma Mater złożyła wiceburmistrz Krystyna Zawistowska. Poza uczniami, specjalne przyrzeczenie złożyli też licznie przybyli na "przysięgę" swych pociech rodzice.

W Gimnazjum Publicznym pierwszoklasiści już nie musieli "zasługiwać" konkursami na miano ucznia gimnazjum. Zrobili to wszak sześć lat temu w swych szkołach podstawowych. Zostali pasowani na uczniów przez dyrektora Mirosława Domżalskiego za pomocą - podobie jak w podstawówce - wielkiego ołówka. Tradycyjnie złożyli też ślubowanie na sztandar gimnazjum. Obiecali "godnie reprezentować szkołę i Patrona". Po oficjalnych uroczystościach z uczniowie przedstawili krótki program artystyczny zrealizowany pod kierunkiem Tomasza Zwierzchlewskiego.Andrzej Grabowski - 07.10.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011