Aktualności >>> Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Grzędzie są pełnoprawnymi uczniami >>>

 .: Ślubowanie pierwszaków w Grzędzie

PIERWSZAKI Z GRZĘDY ZŁOŻYŁY ŚLUBOWANIE

Dnia 30. września 2011 r. w Szkole Podstawowej im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Grzędzie odbyło się "Ślubowanie i Pasowanie" uczniów klasy I.

Na uroczystość przybyli rodzice, dziadkowie oraz przedstawiciele lasów: Nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce - Zygmunt Zbigniew Pampuch i Leśniczy - Grzegorz Borek.

Pierwszaki przygotowały i przedstawiły interesujący program artystyczny pod kierunkiem wychowawczyni Marianny Giedwidz, w którym wykazały się wiedzą i umiejętnościami, czym zasłużyły sobie, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej. Następnie dzieci złożyły ślubowanie i zostały pasowane na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły przez dyrektorkę Ewę Dańko, która złożyła gratulacje i życzenia wszystkim pierwszakom.

Tuż po pasowaniu uczniowie złożyli także przyrzeczenie na ręce przedstawiciela Patrona Szkoły, Pana Nadleśniczego, że będą "Małymi Strażnikami Przyrody". Nadleśniczy potraktował poważnie przyrzeczenie pierwszoklasistów i obdarował każdego "Poradnikiem Leśnego Wędrowca". Maluchy otrzymały również upominki od klasy II.

Resztę dnia spędziły na słodkim poczęstunku razem ze swoją panią, zaproszonymi gośćmi, rodzicami i babciami. Wspólne ucztowanie rozpoczęło się od wypicia "eliksiru mądrości" przygotowanego przez mamy. Miejmy nadzieję, że eliksir będzie działał przez całą karierę szkolną naszych milusińskich.Marianna Giedwidz - 30.09.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011