Aktualności >>> Uroczyste ślubowanie pierwszaków w Bisztynku >>>

 .: Pasowani ołówkiem przez dyrektorkę szkoły

Pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie

Uczniowie dwóch klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Bisztynku złożyli dziś uroczyste ślubowanie. Wcześniej, zaszczytne miano ucznia nadała im dyrektorka szkoły Teresa Wołkowicz-Maciorowska pasując każdego pierwszaka zaczarowanym ołówkiem.

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku przywdziały dziś galowe stroje a na głowy włożyły czapki żaków. Wszystko z okazji uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia. Zanim doszło do tych podniosłych chwil pierwszaki musiały zdać kilka egzaminów do których pytania przygotowali uczniowie starsi. Jednym z zadań było tez odśpiewanie piosenki i prezentacje artystyczne.

Egzaminy zostały zdane celująco w związku z czym dyrektorka szkoły Teresa Wołkowicz-Maciorowska użyła magicznego ołówka i kolejno pasowała nim każde z dzieci na ucznia bisztyneckiej Alma Mater.

Chwilę później, już uczniowie, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Naobiecywały dużo - jak to zwykle przy ślubowaniu - ale ich miny, zupełnie poważne mówiły, że tę przysięgę traktują serio.

Życzenia dobrych ocen, zadowolenia i znakomitej atmosfery nauki złożyły uczniom zastępczyni burmistrza Krystyna Zawistowska, szefowa rady rodziców Agnieszka Kobryń i kierowniczka MOPS Lidia Tomasik. Pani obdarowały pierwszaków drobnymi prezentami.

Całej uroczystości przyglądało się duże grono rodziców i babć i dziadków. Świeżo upieczeni, pełnoprawni uczniowie klas pierwszych dzień szkolny zakończyli bawiąc się w Bartoszycach w parku rozrywki.

Andrzej Grabowski - 10.10.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013