Aktualności >>> Zdrowe śniadanie w szkole >>>

 .: Pierwszaki przygotowały sobie śniadanie

Śniadanie daje moc!

Klasa Ia Szkoły Podstawowej w Bisztynku bierze udział w programie edukacyjnym "Śniadanie Daje Moc". Ma on przekonać dzieci i rodziców do pozornie oczywistego faktu, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, zwłaszcza jeśli jest zdrowy i pożywny. No bo śniadanie daje siłęi moc na cały dzień.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dlatego powstał program edukacyjny "Śniadanie Daje Moc", w którym klasa I a ze Szkoły Podstawowej w Bisztynku wzięła udział (odbyło się to w listopadzie, bo właśnie wtedy - 8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. European Day of Healthy Food and Cooking).

W czasie zajęć edukacyjnych, nauczyciele i rodzice mogli przekazać najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. Wspólnie zrobione kanapki oraz przyniesione warzywa, owoce i mleko z płatkami bardzo wszystkim smakowały. A pomoc rodziców w tym przedsięwzięciu była nieoceniona.

Jolanta Dominiak - 04.12.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013