Aktualności >>> FC Chlewki potwierdziły swą dominację w rozgrywkach >>>

 .: V turniej letnich rozgrywek piłkarskich odbył się w Troszkowie

Drużyny sołeckie i rad osiedlowych zakończyły letnie rozgrywki

X rozgrywki sołectw i rad osiedlowych w gminie Bisztynek przeszły do historii. Piąty turniej rozegrany został na "orliku" w Bisztynku. Tradycyjnie, na zakończenie rozgrywek w rywalizacji sportowej zmierzyli się sołtysi i radni. Tym razem górą byli sołtysi.

Ostatni, piąty turniej X Letnich Rozgrywek w Piłkę Nożną Sołectw i Rad Osiedlowych w gminie Bisztynek rozegrano na "orliku" w Bisztynku. Już po IV turnieju zwycięstwo w całych rozgrywkach zapewniła sobie drużyna FC Chlewki z Bisztynka. Bój toczył się o miejsce drugie, do którego aspirowały aż trzy drużyny. Wszystko zależało od meczów rozgrywanych w Bisztynku. Najtrudniejsze zadanie miała drużyna reprezentująca Radę Osiedla 2 z Bisztynka, która zmierzyła się z liderem i... przegrała 1:4 oraz ostatecznie zajęła najgorsze miejsce w rozgrywkach, czyli czwarte.

Poza obserwacją zmagań sportowych uczestnicy turnieju mogli skorzystać z darmowych posiłków, dań z grilla, ciast, grochówki i bigosu. Tę gastronomiczną oprawę przygotowali przewodniczący rad osiedlowych z Bisztynka, sołtyska sołectwa Bisztynek oraz radni i wolontariusze.

Wyniki meczów V turnieju:
1. Paluzy - Troksy 4:3
2. Bisztynek Osiedle III - Sułowo 1:4
3. Grzęda - Troszkowo 2:3
4. Unikowo – Sątopy-Samulewo 3:1
5. Bisztynek Osiedle II – Bisztynek FC Chlewki 1:4

Końcowa tabela rozgrywek

Miejsce

Drużyna

Punkty

Bramki

1.

Bisztynek FC Chlewki

25

28:5

2.

Unikowo

18

15:6

3.

Troszkowo

18

17:10

4.

Bisztynek Osiedle II

17

14:11

5.

Sątopy-Samulewo

10

13:15

6.

Bisztynek Osiedle III

9

10:18

7.

Paluzy

9

10:185

8.

Sułowo

8

10:13

9.

Grzęda

7

9:182

10.

Troksy

4

9:26

(Przy równej ilości zdobytych punków o miejscu w tabeli decyduje: a) bezpośredni mecz między zaineresowanymi drużynami b) różnica bramek w całym turnieju)

Nagrody indywidualne:
- Najlepszy bramkarz (dyplom i statuetka): Dawid Maćkowiak - Unikowo
- Król strzelców (dyplom i statuetka): Adam Moskalik - Unikowo
- Najlepszy zawodnik (dyplom i statuetka): Patryk Sikorski - FC Chlewki Bisztynek

Nagrody drużynowe:
Drużyny z miejsc 4-10 otrzymały dyplomy i bony pieniężne na kwotę 200 zł.
Drużyny z miejsc 1-3 otrzymały dyplomy, puchary i bony pieniężne:
- za 3 miejsce 250,00 zł
- za 2 miejsce 300,00 zł
- za 1 miejsce 350,00 zł.

Nagrody wręczał zastępca burmistrza Bisztynka - Włodzimierz Mońka.

Dyplomy podziękowania od burmistrza Bisztynka otrzymali również organizatorzy pięciu turniejów X ligi sołeckiej i rad osiedlowych (sołectwa: Paluzy, Sułowo, Troszkowo, Bisztynek, rady osiedla Bisztynek 2 i 3, Satopy-Samulewo) oraz rozjemca 45 meczów, sędzia piłkarski WMZPN Kamil Walendziak.

Zgodnie z tradycją, na zakończenie rozgrywek, rozegrany został mecz pomiędzy sołtysami sołectw gminy Bisztynek wspartymi przewodniczącymi rad osiedlowych Bisztynka i Sątop-Samulewo a radnymi miejskim Bisztynka. Mecz zakończył się zwycięstwem sołtysów.

SOŁTYSI - RADNI 2:0, bramki: Grzegorz Bugaj (sołtys Troszkowa), Paulina Borek (przewodnicząca rady osiedla nr 2 w Bisztynku)

Skład Sołtysów:
Agnieszka Kobryń, Wioletta Jakubiak, Bożena Dąbrowska, Bożena Depta, Ewa Speruda, Barbara Gadrian-Siedlanowska, Paulina Borek, Grzegorz Moskalik, Grzegorz Bugaj, Zbigniew Filipczyk, Bronisław Świetlikowski.

Skład Radnych:
Iwona Oleksik, Wanda Tumicz, Anna Kiełpińska, Grzegorz Borecki, Marcin Matejunas, Sebastian Ślubowski, Stanisław Malinowski.

Jerzy Subocz, Andrzej Grabowski - 27.07.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015