Aktualności >>> Piłka nożna i festyn sołecki w Paluzach >>>

 .: Turniej w Paluzach VIII rozgrywek sołeckich w piłkę nożną

Troszkowo ponownie najlepsze w rozgrywkach sołeckich

Sołectwo Paluzy było znakomicie przygotowane do ostatniego turnieju VIII Letnich Rozgrywek Sołeckich w Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Bisztynka. Po raz kolejny najlepszą drużyną okazała się - w tych rozgrywkach - ekipa z Troszkowa. Paluzy i goście licznie przybyli na sołecki piknik znakomicie się bawili. Nie zapomnieli rowniez o zbiórce charytatywnej dla chorego Kacpra z Bisztynka.

W VIII rozgrywkach zwanych sołeckimi faworytem była drużyna z Troszkowa broniąca pucharu sprzed dwóch lat. Realnie zagrozić mogła jej drużyna sąsiedzkiego sołectwa, czyli z Łędławek. W meczu bezpośrednim tych drużyn minimalnie lepsze okazało się jednak Troszkowo i to ten zespół przyjął później, z rąk wiceburmistrz Bisztynka Krystyny Zawistowskiej i przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Filipczyka, okazały puchar. Łędławki ze stratż 3 punktów zajęły miejsce II, a na podium stanął jeszcze zespół z Paluz.

Zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i nagrody pieniężne. Wszystkie drużyny zrzekły się swych nagród na rzecz Kacpra Czerniawskiego z Bisztynka. Łącznie jest to kwota 1.900 złotych.

Statuetkę "Króla strzelców" otzrymał Waldemar Bulla z Troszkowa. Z tego samego zespołu pochodził też najlepszy bramkarz rozgrywek - Kamil Walendziak.

Pamiątkowe statuetki otrzymali też sołtysi sołectw w których odbywały się turnieje, czyli kolejno: Troszkowo, Sułowo, Troksy, Paluzy.

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na pierwszy, historyczny mecz piłkarski Sołtysi- Radni. Na boisku w zielonych kosulkach wybiegli sołtysi a w błękitnych radni. Kapitan zespołu radnych Edward Adams był nieprzygotowany do meczu. Nie miał pamiątkowego proporczyka. Proporzec miała za to kapitanka zespołu sołtysów Agnieszka Kobryń. Wobec braku proporczyka zadowoliła sie kapeluszem kapitana radnych.

Mecz ten zadedykowany został Kacprowi Czerniawskiemu.

Pierwszą bramkę, juz na początku spotkania strzelił sołtys Unikowa - Grzegorz Moskalik. Do remisu doprowadził, po kilku minutach radny Jerzy Subocz. Sołtysi dzielnie bronili swej bramki w kilka osób, ale nic to nie dało. Na listę strzelców wpisali się jeszcze dwukrotnie radni. Po golu strzelili Marek Gach i Roman Depta. Co prawda, dowiedzieliśmy się, że radny Adamus dostał aż dwie żółte kartki w tym jedną od zawodowego sędziego a drugą od sędziującej mecz wiceburmistrz Krystyny Zawistowskiej, ale atmosferę znakomicie wspominają juz obie strony sportowej rywalizacji. Okazało się też, że wieloosobowa grupa sołtysek broniła nie bramki, ale własnego bramkarza, który był kontuzjowany. Mamy nadzieję na kontunuowanie własnie rozpoczętej tradycji zmagań sportowych samorządowców.

Wyniki wszystkich spotkań rozegranych w Paluzach.

1. SUŁOWO - TROSZKOWO 1:4
2. PALUZY - TROKSY 4:1
3. ŁĘDŁAWKI - TROSZKOWO 1:2
4. SUŁOWO - UNIKOWO 1:3
5. PALUZY - TROSZKOWO 0:2
6. ŁĘDŁAWKI - UNIKOWO 1:0
7. SUŁOWO - SATOPY-SAMULEWO 3:0 vo

8. RADNI - SOŁTYSI 3:1 (0:1 - Moskalik, 1:1 - Subocz, 2:1 - Gach, 3:1 - Depta)

OSTATECZNA TABELA VIII LETNICH ROZGRYWEK SOŁECKICH W PIŁKE NOŻNĄ

Miejsce

Drużyna

Ilość meczów

Punkty

Bramki

1.

Troszkowo

7

21

30:4

2.

Łędławki (Burza Łędławki)

7

18

17:7

3.

Paluzy (Huragan Paluzy)

7

13

8:5

4.

Unikowo

7

9

6:15

5.

Grzęda (OSP Grzęda)

7

6

1:10

6.

Sątopy-Samulewo

7

5

6:10

7.

Sułowo (Zryw Sułowo)

7

4

9:14

8.

Troksy (Sępy Troksy)

7

3

8:20

Klasyfikacja króla strzelców:

10 bramek: Waldemar Bulla (Troszkowo),
8 bramek: Adrian Chabera (Troszkowo),
5 bramek: Daniel Bronakowski ( Troszkowo), Adam Matyjunas , Patryk Zadrożny (obaj Łędławki),
3 bramki: Marcin Patrejko, (Łędławki), Krzysztof Kalinowski, Patryk Szkudlarek (obaj Sątopy-Samulewo), Cezary Bugaj, Piotr Cierpicki (obaj Troszkowa), Marcin Ostrzyk (Sułowo), Patryk Sikorski (Paluzy), Hubert Leszczenko (Unikowo),
2 bramki: Krzysztof Zalewski, Daniel Józwiak (obaj Łędławki) Patryk Depta, Darek Cichowski (obaj Paluzy), Grędziński Sylwester (Sułowo), Piotr Łykowski (Unikowo), Adam Urbanowicz (Troksy),
1 bramka: Paweł Gach, (Troszkowo), Arek Pająk (Grzęda), Łukasz Lemecha, Mateusz Chęciński, Łukasz Zadrożny, Daniel Kowalski, Jacek Podgórski, Sylwester Czamlet (wszyscy Troksy), Adrian Dąbrowski (Sułowo), Błażej Depta (Paluzy), Marcin Moskalik (Unikowo).

VIII SOŁECKIE ROZGRYWKI W PIŁKĘ NOŻNĄ SĘDZIOWAŁ - Brygoła TomaszAndrzej Grabowski, Katarzyna Chomicz, Marcin Patrejko - 29.07.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013