Aktualności >>> Świąteczne spotkanie w szkole, ale dla wszystkich >>>

 .: Spotkanie przy choince w Sątopach

Spotkanie przy choince w szkole w Sątopach

Świąteczny nastrój zapanował w czwartek 18 grudnia w Szkole Podstawowej w Sątopach. Już od kilku lat stałym elementem naszego szkolnego życia o tej porze roku  stało się Spotkanie przy Choince. Bardzo licznie przybyłych gości w świątecznej scenerii powitała dyrektor Barbara Zasada a życzenia świąteczne złożył także burmistrz, Marek Dominiak.

W tym roku uroczystość rozpoczęła się od wykonania kolędy "Z narodzenia Pana" przez nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Przedszkolaki wraz z rodzicami i wychowawczynią zaśpiewały natomiast kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki" tylko przy blasku choinkowych światełek i lampioników. Zrobiło się wówczas świątecznie i nastrojowo.

Jasełka w wykonaniu uczniów klasy 0 i pierwszej oraz taniec wokół choinki wykonany przez dzieci z klasy drugiej zebrały również liczne brawa. Nie mniejszy zachwyt wzbudzili uczniowie klas 4-6 przybliżając zebranym tradycje i zwyczaje wigilijne, przeplatając je pięknie brzmiącymi piosenkami świątecznymi oraz pastorałkami i kolędami.

Wkrótce podniosły nastrój przerwało przybycie głośnej grupy Kolędników z Herodem, Turoniem, Diabłem, Aniołem i Śmiercią, którzy tradycyjnie składali zebranym życzenia świąteczne i noworoczne.

Zaraz potem pojawiło się trzech Mikołajów w towarzystwie Śnieżynek, aby obdarować wszystkie dzieci słodyczami. Było świątecznie ale i wesoło a dzieci chętnie częstowały się słodyczami i pozowały do zdjęć.

Dorośli wówczas mogli skosztować wigilijnych pierogów, ciast a także zaopatrzyć się w ozdoby i dekoracje świąteczne na kiermaszu bożonarodzeniowym.

Spotkanie wigilijne w naszej szkole to wyjątkowe wydarzenie, które integruje zarówno dorosłych jak i dzieci, łączy pokolenia ale także daje możliwość do zaprezentowania naszej szkoły w środowisku.

Materiał znajdziesz także na portalu:

Elżbieta Rucińska - 22.12.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014