Aktualności >>> Sprawdzian uczniów klas szóstych >>>

 .: Pierwszy poważny sprawdzian szóstoklasistów

SZÓSTOKLASIŚCI SPRAWDZAJĄ SWE KOMPETENCJE

Tego sprawdziany nie można nie zdać. Trzeba tylko do niego podejść. Dziś, 40. uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej w Bisztynku pisało swój pierwszy poważny sprawdzian. Sprawdzian podsumowujący ich edukacyjne postępy w podstawówce.

Galowe stroje a nawet garnitury dominowały dziś w szkole w Bisztynku. Tak ubrali się uczniowie klas szóstych, którzy są zobowiązani do napisania sprawdzianu podsumowującego ich postępy edukacyjne w szkole podstawowej.

W dłoniach linijki, kątomierze i ekierki, ołówki i długopisy. Na twarzach uśmiechy a nawet nieskrępowana radość i wesołość, to główne, zauważalne "objawy" stresu egzaminacyjnego jakie dziś zauważyliśmy na korytarzach szkolnych. No, może dziewczęta były nieco bardziej skupione i zdeprymowane niż chłopaki, ale to tylko subiektywne wrażenie.

Miny przyszłych gimnazjalistów zrzedły dopiero po tym, jak otworzyli testy i przystąpili do pisania, ale wówczas już nie wolno było robić im zdjęć i przebywać na salach egzaminacyjnych.

Jak już pisaliśmy, sprawdzianu nie można nie zdać, o czym uczniowie doskonale wiedzą. Stąd pewnie, tylko niewielki stres. Wyniki testu mają zanczenie jedynie dla tych uczniów, którzy chcą wybrać gimnazjum (w innym mieście), w którym prowadzi się rekrutację według wyników sprawdzianu. Wyniki mają też zanczenie dla nauczycieli szkoły podstawowej, bo na ich podstawie szkoła będzie oceniana. Wyniki poznają też nauczyciele gimnazjum, po to, by wiedzieć jak nadal edukować młodzież.

Życzymy szóstoklasistom i nauczycielom jak najlepszych wyników !!!

P.s. Proszę porównać zdjęcia nr 6 i 7. To zdjęcia dziewczyny i chłopaka. Rodzeństwa. Zwróćcie uwagę na ułożenie na ławkach pomocy naukowych. Fotki w dobry sposób pokazują różnice między płciami w kwestiach porządku :-)

Andrzej Grabowski - 04.04.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013