Aktualności >>> Próbny sprawdzian w Sątopach >>>

 .: Sprawdzian szóstoklasistów w Sątopach

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW W GORĄCYM KLIMACIE

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sątopach, tak jak wielu rówieśników, napisali dziś Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z OPERONEM. Od rana starali się przygotować dogodne warunki pracy. Od godziny 9.00 mogli poczuć się jak na prawdziwym sprawdzianie – odpowiadali na pytania testowe, odpowiedzi zaznaczali na karcie odpowiedzi, byli ograniczeni czasowo.

Tematem głównym sprawdzianu była Afryka. Uczniowie na podstawie pierwszego tekstu odpowiadali na różne pytania zamieszczone pod tekstem, np: między jakimi zbiornikami wodnymi leży ten kontynent, jakie zwierzęta tam żyją, skąd wiemy, że słowo Afryka piszemy wielką literą. Obliczali także dystans, jaki pokona żyrafa w ciągu pół godziny, biegnąc z określoną prędkością. Pytania były skonstruowane w taki sposób, by sprawdzać wymaganą wiedzę, ale jednocześnie zainteresować uczniów ciekawymi tematami.

Uczniowie czytali mapę, dowiedzieli się, co to jest Kanał Sueski, analizowali wiersze Brzechwy. Na koniec pisali krótkie wypracowanie, w którym mieli wyobrazić sobie swój pobyt w Afryce i opowiedzieć o tym miejscu w liście do swoich przyjaciół.

Odpowiedzi już jutro w Gazecie Wyborczej oraz na www.operon.pl około godziny 15.00

Agnieszka Koziatek - 13.01.2011 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2011