Aktualności >>> Rozpoczął się remont boiska w Bisztynku >>>

 .: Na początek zniknęły bramki

Rozpoczęto remont płyty boiska na stadionie w Bisztynku

Rozpoczęły się prace remontowe płyty boiska piłkartskiego na stadionie w Bisztynku. Dziś usunięto z boiska bramki, które stały na stadionie około 35 lat.

Rozpoczęły się wstępne prace związane z remontem płyty boiska piłkarskiego w Bisztynku. Wykonano dziś prace geodezyjne wytyczające "nowe" boisko. Najbardziej widowiskowe byłousuwanie bramek stojących na stadionie od około 1979 roku. Bramki nie zostały zniszczone i zostaną przekazane na jedno z boisk wiejskich gminy Bisztynek.

Po usunięciu bramek i wyrównaniu terenu na stadion wjechał opryskiwacz ze środkiem chemicznym niszczącym obecną murawę. Za kilka dni, gdy środek ten zadziała, rozpoczną się pracę ziemne.

Remont o ktorym piszemy obejmuje jedynie płytę boiska. Gmina Bisztynek dotację z przeznaczeniem na ściśle określony cel, czyli właśnie remont boiska piłkarskiego uszkodzonego w czasie gradobicia z 4 lipca 2012 roku. Z otrzymanego wsparcia nie można wykonać innych prac remontowych na stadionie.

Remont będzie jednak także modernizacją. Boisko będzie wyposażone (zgodnie z warunkami zamówienia publicznego) w automatyczny system nawadniania. System ten ma składać się z dwóch zraszaczy o promieniu zraszania 27 metrów i 10 zraszaczy o promieniu działania 23,5 m. Mają być one odporne na uszkodzenia mechaniczne i mają być zamaskowane specjalnymi donicami gumowymi z darnią na wierzchu. Niedostateczne ciśnienie wody ma być podnoszone specjalną pompą opisaną w dokumentacji przetargowej dostępnej na stronach Biuletynu Informacji Publicznej >>>

Pracom na stadionie będziemy się przyglądać w kolejnych dniach.

Andrzej Grabowski - 20.05.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013