Aktualności >>> Gimnazjum z Bisztynka drugie w Biegach Jaćwielskich >>>

.: Biegacze z gimnazjum drudzy w Starych Juchach

Światowy Dzień Zdrowia w Gimnazjum w Bisztynku

Drugie miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum Publicznego w Bisztynku podczas V Jaćwielskich Wiosennych Wojewódzkich Biegów Przełajowych w Starych Juchach. Zawody odbyły się w sobotę - 21 kwietnia.

W zawodach wystąpiła 13-osobowa reprezentacja Gimnazjum Publicznego w Bisztynku. Ta trzynastka, mimo tego, że rywalizowała ze znacznie liczniejszymi reprezentacjami innych gimnazjów (punktowało po 20 biegaczy) zdobyła puchar za II miejsce, uzyskując 173 punkty.

W kategorii Gimnazjów odbyło się sześć biegów w rocznikach 1998, 1997i 1996, oddzielnie dziewcząt i chłopców. Każdy bieg odbył się na dystansie 1500 m, a trasa należała do trudnych. Do punktacji generalnej punktowało 20 pierwszych zawodników.

Zawody te, to nie tylko rywalizacja punktowa drużyn. Nagradzano też wyniki indywidualne. Najwyższe - I miejsce - w swoim biegu zdobyła Ilona Jarząbek. Otrzymała puchar, medal i dyplom. Na niższych stopniach podium stanęło jeszcze czworo biegaczy-uczniów z gimnazjum w Bisztynku. Zostali uhonorowani medalami i dyplomami.

W biegu nauczycieli i VIP-ów na dyst. 800 m. bardzo dobrze spisał się nasz nauczyciel Marcin Patrejko, który przybiegł na III miejscu i zdobył 15 pkt. Otrzymał medal i dyplom.

Organizatorzy, poza sprawnym przebiegiem zawodów, zapewnili też uczestnikom gorący, domowy bigos i napoje.

Po zawodach biegacze z Bisztynka pojechali na lody do Giżycka i nad jeziorem Niegocin omawiali swój niewątpliwy sukces.