Aktualności >>>  Siłacze, siłaczki, disco polo, warsztaty kulinarne, stoiska >>>

 .: Zawody strongman i wiele innych atrakcji

Festyn "Święto Jabłoni" ze strongmanami

Marcin Kacnerski z Gdańska wygrał II Otwarte Zawody Strongman Amatorów o Puchar Burmistrza Bisztynka. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Magda Dąbrowska z Bydgoszczy. Zawody odbyły się podczas festynu "Święto Jabłoni" na którym nie brakowało też innych atrakcji.

Festyn "Święto Jabłoni" w Bisztynku już za nami. Była to imprez trwająca około 12 godzin. Rozpoczął się od warsztatów kulinarnych prowadzonych przez Martę Wajdę. Ta blogerka i właścicielka restauracji pokazała jak przygotować m.in. chipsy z jabłek i ocet jabłkowy. Służyła też radą wszystkim, którzy pytali o kulinaria.

Na scenie wystąpiły zespoły działające w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku, czyli: Mozaika, N&T oraz Duo.Na targowisku miejskim "Mój Rynek" każdy przybyły mógł kupić wyroby rękodzielników z gminy Bisztynek, Koła Gospodyń Wiejskich z Krawczyk, kupić koszulki promujące Bisztynek, miody z pasieki w Sułowie, ciasta upieczone przez studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przez panie z sołectwa Sułowo, sery z Nowej Wsi Reszelskiej, nalewki lub drewniane kwiaty (i nauczyć się je wykonać) z Gołdapii.

Był też park zabaw dla dzieci, stoiska z zabawkami i gastronomiczne.

Emocjonującą częścią festynu były II Otwarte Zawody Strongman Amatorów o Puchar Burmistrza Bisztynka. Wystartowało w nich aż trzynastu mężczyzn i pięć pań.

Zawody prowadzili i sędziowali Przemysław Brzoza, Sławomir Toczek i Jarosław Dymek, czyli zawodowi strongmani znani z ogromnej siły i sukcesów na światowych i krajowych arenach sportowych.

Dwie pierwsze konkurencje mężczyzn (spacer farmera i martwy ciąg) były eliminacjami, po których z rywalizacji odpadło pięciu zawodników. Do finału przeszło trzech zawodników z powiatu bartoszyckiego: Fabian Goc, Paweł Piskorz i Marek Makarewicz. Odpadł niestety zwycięzca z ubiegłego roku Marcin Kowalewski.

Konkurencjami finałowymi były spacer buszmena i wyciskanie belki. W tej ostatniej zwyciężył Marek Makarewicz, który jako jedyny pokonał ciężar 130 kilogramów.

Prowadzący zawody Jarosław Dymek tłumaczył publiczności na czym polega trudność każdej z konkurencji.M.in. przy martwym ciągu sztangi z kołami samochodowymi nie ciężar 220 kilogramów jest problemem lecz znacznie szerszy niż w podnoszeniu ciężarów gryf utrudniający chwyt.

Ostatecznie zawodników sklasyfikowano następująco:

8. Fabian GOC - Bisztynek
7. Arkadiusz JASIŃSKI - Gdańsk
6. Adam OSTROWSKI - Augustów
5. Marek MAKAREWICZ - Bezledy
4. Paweł PISKORZ - Paluzy
3. Mariusz DĄBROWSKI - Bydgoszcz
2. Adam WISZOWATY - Podlasie
1. Marcin KACNERSKI - Gdańsk

Dyplomy, nagrody rzeczowe i puchary wręczył uczestnikom burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.

Panie startujące w zawodach zmagały się z 70-kilogramowymi nosidłami, wiaderkiem pełnym jabłek trzymanym w wyprostowanych przed sobą ramionach oraz "walizkami" o ciężarze 100 kilogramów trzymanymi na czas.

Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

5. Anna MACHNACZ - Bisztynek
4. Malwina KACNERSKA - Gdańsk
3. Agnieszka CZARNIECKA - Puck
2. Emilia TYSZKIEWICZ - Bisztynek
1. Magda DĄBROWSKA - Bydgoszcz

Dyplomy, nagrody rzeczowe i puchary również wręczył silnym paniom burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.

Po zawodach przyszedł czas na zabawę przy rytmach disco polo. Na scenie wystąpiły zespoły: Bracia M. i Fajters, które rozbawiły i roztańczyły publiczność. W przerwie koncertów wystąpił Teatr Ognia działający przy Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku.

Niektóre konkurencje i fragmenty koncertów oraz pokaz tańca z ogniem relacjonowaliśmy na żywo na facebookowym profilu "Gońca Bartoszyckiego" >>> do polubienia którego zachęcamy.

A oto bezpośrednie linki do naszych relacji na żywo:

Otwarcie zawodów, prezentacja zawodników i zawodniczek >>>

Początek rywalizacji pań (nosidło 70 kg) >>>

Martwy ciąg (220 kg) >>>

Spacer buszmena >>>

Belka (dwóch ostatnich zawodników) >>>

Andrzej Grabowski - 30.07.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2017