Aktualności >>> Wyremontowano ulicę Struga >>>

 .: Ulica Struga jak nowa

Kolejne filmy tracą na aktualności.
Tym razem film o ulicy A. Struga w Bisztynku

Mieszkaniec innej ulicy niż Andrzeja Struga pokazł mi, że wreszcie wykonano remont tej zrujnowanej ulicy. Zrujnowanej od około 20 lat, po wykonaniu inwestycji wodno-kanalizacyjnej. Remont wykonanow czasie około 2 tygodni w bieżącym miesiącu. Kosztował około 20 tys. złotych.

W latach 2012 i 2013 nakręciłem i zmontowałem kilka filmików dotyczących najgorzej utrzymanych ulic Bisztynka. Był to wówczas prztyczek dla starosty i panującego wtedy burmistrza. Nie mam pojęcia czy ówczesny burmistrz oglądał te filmy, natomiast wiem, że starosta oglądał. Niedawno powiedział mi, że pamięta tę krytykę.

Daleki jestem od przypięcia sobie orderu zasługi za to, że te satyryczne publikacje przyczyniły się do remontów, jednak z satysfakcją odnotowuję, że kolejny z tych filmów stracił na aktualności i stał się materiałem historycznym. Ten o ulicy Andrzeja Struga, który możecie zobaczyć niżej. Filmy o ul. Kolejowej >>>, Sportowej >>>, Fryzjerskiej >>> materiałami historycznymi stały się wcześniej.

Podzielę się też z wami pewnym, niezbyt odkrywczym, spostrzeżeniem. O remoncie ulicy A. Struga dowiedziałem się nie od władz, nie od burmistrza i nie przy okazji przecięcia wstęgi. Sam tego remontu nie zauważyłem, bo z racji podłej pogody rzadko chadzam w tamte rejony miasta.

Ten wykonany już remont i obecny stan ulicy pokazał mi mieszkaniec Bisztynka i to mieszkaniec zupełnie innej ulicy. Nie dopominał się przy tym aby wyremontowano, w podobny sposób, jego ulicę. Zauważył po prostu zmianę na lepsze. Niezależnie od tego, że sami mieszkańcy ul. Struga mieli parę uwag i życzeń związanych z tym remontem, które jak się dowiedziałem - mają zostać spełnione.

- Koszt remontu ul. Struga to około 20 tys. złotych - usłyszałem w urzędzie. Wkrótce też, o czym też się w urzędzie dowiedziałem, kolejny z filmów stanie się historycznym. Ten o ulicy Karola Miarki >>>, bo już zaplanowano wyremontowanie skrzyżowania tejże ulicy z Górnośląską.

O tej ostatniej też nakręciłem. film >>>A żeby trochę przypomnieć dodaję, że na remont po tej samej inwestycji sprzed 20 lat czeka jeszcze ul. Owcza >>>. Również sfilmowana. W kolejnce czeka też ul. Obwodowa >>>

Andrzej Grabowski - 20.11.2015 r.Copyright: www.bisztynek24.pl 2015