Aktualności >>> Wycieczka do planetarium i strusiolandii >>>

 .: Wycieczka pierwszo i drugoklasistów

Wycieczka do planetarium i na farmę strusi

Uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Bisztynku mieli okazję poznać atrakcje olsztyńskiego planetarium i... zwyczaje strusi na farmie tych ptaków w Bukwałdzie.

Uczniowie klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej w Bisztynku pojechali na wycieczkę do planetarium w Olsztynie i na farmę strusi w Bukwałdzie.

W planetarium uczniowie obejrzeli seans "Zaczarowana rafa", który przeniósł dzieciaków do tropikalnej rafy, świata jedynego w swoim rodzaju: kolorowego, pełnego przygód i niebezpieczeństw, zagadek i tajemnic, legend i mitów.

W Bukwałdzie gospodyni przywitała nas bardzo serdecznie. W pierwszej kolejności dzieci zaliczyły mini plac zabaw. Potem odbyła się żywa lekcja przyrody wśród strusi.

Właścicielka wyczerpująco i barwnie opowiadała uczniom o życiu, zwyczajach i zasadach hodowli tych wspaniałych ptaków. Dzieci chciały wszystko wiedzieć i dlatego zasypywały gospodynię mnóstwem pytań.

Po tak pełnej wrażeń lekcji, przygotowano dla uczniów kiełbaskę z grila. Po posiłku czekała kolejna atrakcja.

Wszyscy odbyli przejażdżkę wozami zaprzężonymi w parę koni. W taki sposób zwiedziliśmy okolicę. Jazda odbywała się w bardzo wesołej atmosferze. Śmiechom, żartom i zachwytom nie było końca.

Po powrocie czekała nas znów niespodzianka. Uczniowie mieli okazję pojeździć konno. Prawie wszyscy z tej możliwości skorzystali, choć niektórzy nie bez strachu. Trzeba było długo czekać na swoją kolej, ale warto było.

Po południu pożegnaliśmy gospodarzy, dziękując za moc wspaniałych przeżyć.

Jolanta Dominiak - 22.06.2014 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2014