Aktualności >>> Obchodzili Dzień Świętego Patryka >>>

 .: W Sątopach wszyscy byli Irlandczykami

Tego dnia wszyscy są Irlandczykami

W poniedziałek 19. marca 2012 r. Szkołę Podstawową w Sątopach odwiedził irlandzki skrzat - Leprechaun. Powodem wizyty był, obchodzony 17 marca na całym świecie, Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii.

Uczniowie sątopskiej podstawówki zostali wcześniej poproszeni o przygotowanie piosenki, albo wierszyka dla gościa. Wszystkie klasy wzorowo wywiązały się z zadania i w nagrodę otrzymały pierniczka w kształcie trójlistnej koniczyny, która jest symbolem tego święta. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również możemy liczyć na wizytę tego przemiłego skrzata?!

Oto kilka ciekawostek związanych z tym zielonym dniem oraz z Patronem Irlandii:

Święty Patryk jest jednym z tych, którzy przynieśli chrześcijaństwo do Irlandii.

Imię Świętego Patryka nadane mu po jego urodzeniu brzmiało: Maewyn Succat.

Największa irlandzka parada św. Patryka odbywa się od 1762 roku na nowojorskim Manhattanie, niewiele mniejsze w Chicago i Bostonie.

Za oceanem, święto Świętego Patryka celebruje się tak samo uroczyście jak w Irlandii. W takim dniu każdy Amerykanin czuje się Irandczykiem.

W Waszyngtonie w fontannie, która znajduje się przed Białym Domem, w Dniu Świętego Patryka tryska zielona woda. Podobnie będzie z wieloma rzekami, które zmienią, specjalnie z tej okazji, kolor swojej wody.  Anna Jankiewicz - 21.03.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012