Aktualności >>> Wesoły dzień w Grzędzie >>>

 .: Zieloni Mikołajowie przybyli do szkoły w Grzędzie

Wesoły dzień nastał w Grzędzie

22 grudnia 2010 r. "wesoły nam dziś dzień nastał..." za sprawą jasełek wystawionych w Szkole Podstawowej im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Grzędzie, tradycyjnej uroczystości łamania opłatkiem i poczęstunku wigilijnego, zorganizowanego przez społeczność szkolną.

Już od samego rana witaliśmy w naszych szkolnych progach gości. Najpierw z życzeniami i opłatkiem przyjechali burmistrz Bisztynka i jego zastępczyni. Zamiast Mikołaja, na szkolnej uroczystości pojawili się panowie nie w czerwonych, a w zielonych strojach – przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Okręgowego Oddziału Polskiego Towarzystwa Leśnego w Olsztynie oraz Nadleśnictwa Bartoszyce. Obdarowali uczniów atrakcyjnymi i przydatnymi w nauce upominkami.

Po doznaniach estetycznych – obejrzeniu przedstawienia jasełkowego, doznaniach duchowych – wspólnej modlitwie i przekazywaniu sobie życzeń, nastąpiło też coś dla ciała, czyli smakowanie różnorodnych potraw wigilijnych połaczone ze śpiewaniem kolęd.

Takim sposobem wprowadziliśmy się w ciepły, świąteczny nastrój, jakiego na najbliższe dni życzymy wszystkim Mieszkańcom gminy Bisztynek oraz Przyjaciołom naszej szkoły !!!

Anna Augustyniak - Olszyńska - 22.12.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010