Aktualności >>> Mieszkańcy Bisztynka spotkali się przed świętami >>>

 .: Wigilijne spotkanie w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej

Spotkanie wigilijne mieszkańców Bisztynka

Wielopokoleniowy charakter miało spotkanie wigilijne mieszkańców Bisztynka jakie odbyło się wczoraj (18 grudnia) w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej. Przybyli na nie zarówno emeryci jak i najmłodsze dzieci z rodzicami.

Spotkanie wigilijne mieszkańców Bisztynka zostało zorganizowane już po raz ósmy. Sala widowiskowa miejscowego ośrodka kultury wypełniona była po brzegi. Wśród publiczności, co chwila, przebiegały aniołki, diabełki, królowie, pasterze, a nawet kapłani. Wszystkie te postaci można było później zobaczyć na scenie.

Wcześniej mieszkańcy przybyli na spotkanie zostali powitani przez zastępczynię burmistrza Bisztynka Krystynę Zawistowską, szefa klubu emerytów i rencistów Władysława Mica i gospodynię spotkania, dyrektorkę ośrodka kultury Magdalenę Gutkowską. Witający złożyli zebranym i ich najbliższym życzenia świąteczne oraz noworoczne. Było też oczywiście, tradycyjne łamanie się opłatkiem.

Na scenie pojawiły się dzieci z Przedszkola Samorządowego w przedstawieniu jasełkowym. Maluchy wykonały też a'cappella kilka kolęd. Przedstawienie jasełkowe w kabaretowej formie przedstawiły nieco starsze dzieci z grupy teatralnej działającej przy ośrodku kultury.

Kolędy i pastorałki śpiewały dwa zespoły wokalne, również działające w ośrodku kultury. Podczas spotkania zebrani mogli nabyć sianko pod obrus wigilijny i specjalne pierniczki. Środki zebrane ze sprzedaży sianka, jak co roku, przeznaczone będą na wykonanie paczek świątecznych dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na terenie gminy Bisztynek. Przygotowaniem sianka i pierniczków zajęły się dziewczęta z klubu wolontariusza.

Andrzej Grabowski - 19.12.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010