Aktualności >>> Spotkanie z leśniczym w Święto Drzewa 2011 >>>

 .: Leśniczy opowiadał uczniom o drzewach

ŚWIĘTO DRZEWA W GIMNAZJUM W BISZTYNKU

Od kilku lat w dniu 10 października obchodzone jest Święto Drzewa. To ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew oraz towarzyszący jej program edukacji ekologicznej. W gimnazjum w Bisztynku o drzewach i ich sadzeniu mówił uczniom leśniczy Ryszard Żuchowski.

Akcję sadzenia drzew organizują, w tym roku, Lasy Państwowe wspólnie z Klubem Gaja. Uczniowie gimnazjum otrzymali kilkadziesią sadzonek różnych drzew do posadzenia w okolicach szkoły i terenach przylegających. Przed akcją sadzenia o sposobach i zasadach prawidłowego nasadzania drzew opowiadał im leśniczy leśnictwa "Kamieniec" Ryszard Żuchowski.

Okazało się, że o sadzeniu drzew nie wystarczy wiedzieć, że "zielonym do góry". Leśniczy mówił młodzieży o glebach najlepszych dla poszczególnych gatunków, odległościach sadzonek od siebie, palikowaniu i ogradzaniu sadzonek przed zwierzętami, które mogą je zniszczyć i wielu ważnych szczegółach z tym związanych.

Uczniowie gimnazjum włączyli się dodatkowo w akcję Klubu Gaja - "Zbieraj Makulaturę - ratuj konie". Akcja ta polega na zbiórce makulatury i jej sprzedaży, a uzyskane środki posłużą do wykupowania koni przeznaczonych, przez dotychczasowych właścicieli, na rzeź. Akcja zbierania makulatury potrwa w Bisztynku do końca roku kalendarzowego.Andrzej Grabowski - 11.10.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011