Aktualności >>> Światowy Dzień Drzewa w gimnazjum >>>

 .: 50 świerków posadzili gimnazjaliści

Gimnazjaliści posadzili 50 świerków z okazji Dnia Drzewa

Gimnazjaliści z Bisztynka obchodzili doroczny Światowy Dzień Drzewa. Nie były to jednak obchody połączone z akademią i odczytem, tylko obchody praktyczne. Uczniowie posadzili kawałek lasu.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Drzewa uczniowie Gimnazjum Publicznego w Bisztynku, (klasy Ia i IIc) pod opieką Teresy Zielonki i Beaty Majewskiej, udali się do leśniczówki "Kamieniec". Tam czekało na nich 50 sztuk sadzonek świerka. Otrzymane z Nadleśnictwa Bartoszyce świerczki zostały posadzone w pobliżu leśniczówki. Fachowej pomocy podczas sadzenia drzew udzielił leśniczy Waldemar Wiśniewski. Po wykonanym zadaniu odbyło się ognisko z kiełbaskami przygotowane przez Leśnictwo "Kamieniec".

Oprócz tego, na korytarzu szkolnym pojawiło się "Drzewo złotych myśli" przygotowane przez członków koła Ligi Ochrony Przyrody, na którym zawieszono liście z różnymi sentencjami i przysłowiami dotyczącymi drzew.

Odbył się również konkurs wiedzy o drzewach, w którym uczestniczyło 18 uczniów. Największą ilość punktów i I miejsce zdobyła Patrycja Mickiewicz - kl. IIIa, II miejsce - Natalia Blank - kl. IIIa, III miejsce Mateusz Majewski - kl. Ib.Beata Majewska - 16.10.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012