Aktualności >>> Byli w kinie i na basenie, a teraz robią serdeszka na Walentynki >>>

 .: Ferie i po feriach w świetlicach środowiskowych

Zajęcia w świetlicach środowiskowych w Bisztynku

Świetlice środowiskowe dla dzieci i młodzieży w Bisztynku działają aktywnie. W okresie minionych ferii zimowych młodzież korzystała z zajęć i wyjazdów do kina, na lodowisko i basen. Po feriach dzieci uczestniczące korzystające ze świetlicy zajmowały się wykonywaniem serduszek walentynkowych.

W czasie ferii zimowych, w ramach zajęć Świetlicy środowiskowej w Bisztynku, odbyły się wyjazdy do Kina Helios w Olsztynie, gdzie młodzież miała możliwość obejrzenia jednego z dwóch filmów: "Kot w butach" lub "Dziewczyna z tatuażem".

Kolejną atrakcją był wyjazd na basen do Dobrego Miasta oraz wyjazd na lodowisko do Bartoszyc.

Młodzież bardzo chętnie skorzystała z oferowanej formy wypoczynku. Wzięło w nim udział około 120 osób. W pierwszej kolejności byli zapisywani uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicy środowiskowej.

Wyjazdy były możliwe dzięki Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz nauczycielom Gimnazjum w Bisztynku, którzy byli opiekunami.

Marcin Patrejko - 11.02.2012 r.Oto kilka zdjęć z zajęć w Świetlicy Środowiskowej. Dzieci wykonywały masę solną. Po dokładnym wyrobieniu jej formowały serca, bałwanki i odciski np. dłoni. Następnie malowały i ozdabiały według własnego pomysłu. Dzieci wykonały je myślą o zbliżajacych się Walentynkach. Serduszka i inne wyroby z masy solnej zostaną podarowane ukochanym osobom.

Jolanta Dominiak - 11.02.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012