Aktualności >>> Gimnazjaliści byli na obozie sportowym w Sztutowie >>>

 .: Obóz sportowy w Sztutowie

Obóz sportowy w Sztutowie

Obóz sportowy w Sztutowie nad Bałtykiem odbył się w dniach 16-26.08.2009 roku.

Program obozu tak jak rok temu zakładał rozruch poranny, trening przed i popołudniowy. Celem nadrzędnym była zdecydowana poprawa wytrzymałości biegowej i wydolności ogólnej. Uczestniczyło w nim siedem dziewcząt i jedenastu chłopców z rocznika 1993 i 1994.

W związku z tym, że w tym roku braliśmy udział w Ogólnopolskim Zlocie Młodzieżowych Organizatorów Sportu nie udało nam się w pełni zrealizować programu zajęć. Jednak dzięki programowi Zlotu w którym uczestniczyło niespełna czterystu młodych sportowców z ośmiuwojewództw i młodzież polonijna z Czech, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Białorusi mogliśmy poznać tajniki różnych dyscyplin sportowych prezentowanych przez Gwiazdy Sportu jak Zenon Licznerski - mistrz Europy z 1978 roku w sztafecie 4 x 100m. (do tej pory nie poprawiony rekord Polski) i srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Moskwy, z 1980 rokuw biegu na 100 m.

Między innymi braliśmy udział w zwiedzaniu muzeum pamięci ofiar - obozu koncentracyjnego Stutthof, wyjazdu do Malborka i zwiedzaniu muzeum zamkowego, startowaliśmy w różnego rodzaju zawodach sportowych (sztafetowe biegi przełajowe, drużynowym triatlonie, zespołowym biegu na orientację, plażowej piłce siatkowej, turnieju piłki nożnej i rzucie podkową). Pięciokrotnie w godzinach wieczornych, po trudach sportowych, bawiliśmy się na dyskotece. Zawsze po treningach na wydmach nasza młodzież "walczyła" na ochłodę z morskimi falami. Należy też pochwalić stołówkę za smaczne posiłki.

Obóz sportowy sfinansowany został przez Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie, Urząd Miejski w Bisztynku, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bisztynku, sponsorów: Spółka z o.o. "Paluzy" w Paluzach (Jan Jaciw), Piekarnia "Okruszek" (Dariusz Oniszko), Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe (Henryk Waśniewski) oraz częściową dopłatę przez rodziców uczestników.

W imieniu sportowców - lokalnym, sprawdzonym przyjaciołom naszej szkoły - składamy serdeczne podziękowania :-)

Dyrekcja Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Bisztynku - 04.09.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2008