Aktualności >>> Wystawili sztukę, tańczyli i śpiewali >>>

 .: Dzień Rodziny w ośrodku kultury

Teatr, taniec i śpiew podczas Dnia Rodziny

Teatr, taniec i śpiew królowały wczoraj w ośrodku kultury w Bisztynku. Na scenie prezentowały się zespoły i grupy działające w ośrodku.

Wesoło spędzili wczoraj czas mieszkańcy Bisztynka, którzy zdecydowali się przyjść do ośrodka kultury. Na scenie w sali widowiskowej wystąpiła grupa teatralna Bagatella ze spektaklem "Romcio i Julcia", który - jak nie trudno się domyśleć - oparty był na szekspirowskiej sztuce "Romeo i Julia". Młodzi aktorzy, przygotowani przez instruktorkę Krystynę Kosmalę pokazali jednak świat w krzywym zwierciadle, we współczesnym ujęciu niezwykle dowcipnie.

Przedstawienie kończyło się zaręczynami Romcia i Julci oraz polonezem odtańczonym z właściwymi temu tańcowi figurami.

Potem prezentowały się grupy taneczne, przygotowywane przez Aleksandrę Jaworską. Młodsza grupa - White - zaprezentowała taniec baletowy i współczesny. Starsza - Black - wystąpiła w układzie współczesnym do muzyki irlandzkiej.

Później na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowały zespoły N&T i Bez nazwy.

Był to czas popisów dzieci i podziwiania ich umiejętności przez licznie przybyłych rodziców i dziadków. Impreza odbyła się w ramach Dni Rodziny.

Nie wypaliła niestety potańcówka, która miała odbyć się wieczorem. Niestety przybyło na nią zbyt mało chętnych, którzy widząc ilu ich jest też zrezygnowali z zabawy.

Andrzej Grabowski - 12.06.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016