Aktualności >>> Będzie remont ul. Kolejowej >>>

 .: Tną lipy przy ul. Kolejowej

Remont ul. Kolejowej zaczyna się od wycięcia drzew

Od wycięcia pięciu lip rozpoczyna się remont ulicy Kolejowej w Bisztynku, kóry ma być przeprowadzony jeszcze w 2014 roku. Drzewa trzeba wyciąć do końca lutego. Remont nawierzchni i budowa zatoki dla autonbusów rozpoczną się później.

Gmina Bisztynek wspólnie ze Starostwem Powiatowym Bartoszycach pozyskała środki z programu przebudowy dróg lokalnych na remont ulicy Kolejowej w Bisztynku. To droga powiatowa i stąd udział starostwa. Remontowany będzie odcinek od ul. Wojska Polskiego do granic miasta.

Dziś rozpoczęły się pierwsze prace związane z zaplonowaną przebudową i remontem. To wycinka pięciu lip przy Szkole Podstawowej w Bisztynku. W miejscu, gdzie rosły będzie wybudowana zatoka dla autobusów szkolnych i stąd konieczność ich wycięcia. Zajęli się tym odpowiednio przeszkoleni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bisztynku.

- Zgodnie z przepisami, wycinka może być przeprowadzona tylko do końca lutego, zanim drzewa rozpoczną wiosenną wegetację - mówił nam urzędnik gminny nadzorujący prace


Andrzej Grabowski - 07.02.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014