Aktualności >>> Doroczny festyn w Troksach >>>

 .: Bawili się na festynie sołeckim

Festyn w Troksach

Sołectwo Troksy bawiło się na dorocznym festynie wiejskim. Program imprezy przygotował sołtys Jan Jadeszko wspólnie z mieszkańcami i we współpracy z ośrodkiem kultury oraz biblioteką. Każdy z uczestników mógł bawić się doskonale podczas wybranej przez siebie konkurencji sportowej lub artystycznej.

Doroczny festyn sołecki odbył się 2 sierpnia w Troksach. Zorganizował go sołtys Jan Jadeszko we współpracy z mieszkańcami. Uczestnicy festynu mieli przyjemność skosztowania lokalnych wypieków, smacznych kiełbasek z grilla i świeżo kiszonych ogórków.

Dziećmi zajęły się p. Krysia z Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej i p. Justyna z Biblioteki Publicznej, które przygotowały różne gry i zabawy.

Gry z dziećmi zaczęły się od zabaw z chustą. Były również drużynowe konkurencje polegające między innymi na skokach w workach, przenoszenie wody w kubeczkach, przenoszenie piłki na łyżeczce, noszenie talerzy na głowie, tzw. „taczka”.

Dzieci malowały kredą na szarym papierze pocztówki z wakacji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa edukacyjna z nauką i przestrzeganiem ruchu drogowego, oraz taniec z balonami.

Za wszystkie konkurencje były nagrody ufundowane przez sołtysa J. Jadeszko, który próbował swych sił w przeciąganiu liny z dziećmi.

Równocześnie z zabawami dla dzieci młodzież prowadziła rozgrywki w piłkę nożną. Wszystko to działo się przy wesołej muzyce i dobrych humorach uczestników.

Festyn zaliczamy do udanych i zapraszamy za rok!

Krystyna Kosmala - 07.08.2014 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2014