Aktualności >>> Bisztynek najlepszy w strażacką piłkę nożną >>>

 .: Finał rozgrywek strażackich w piłkę nożną :-)

OSP Bisztynek najlepsze w piłkę nożną

W dniu 02.05.2009r. w Sątopach- Samulewo odbył się finał Turnieju Piłki Nożnej drużyn OSP Gminy i Miasta Bisztynek. W finale wystąpiły drużyny, które wygrały eliminacje w Troszkowie w dniu 05.02.2009r. tj. OSP Bisztynek, Grzęda, Sątopy–Samulewo i Troszkowo.


Po przeprowadzeniu losowania w półfinale spotkały się: Bisztynek-Grzęda i Troszkowo-Sątopy.

Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla OSP Bisztynek po bramkach K. Kaczmarczyka i P.Cichowskiego.

Drugi półfinał był bardzo zacięty i wyrównany do ostatniego gwizdka, zakończył się wynikiem 2:2. Bramki dla Troszkowa zdobyli: D. Bronakowski i P. Cierpicki. Dla Sątop: I. Zapała i S. Schmidt. Aby wyłonić finalistę egzekwowano rzuty karne - po 4 strzały. Tu lepsze okazało się Troszkowo, które strzeliło wszystkie jedenastki, natomiast jeden strzał Sątop obroniony został przez bramkarza Troszkowa – D. Majewskiego.

W meczu o III miejsce Sątopy – Samulewo pokonało Grzędę 4:0.

Finał Bisztynek - Troszkowo.

Troszkowo przez większą część meczu przeważało, ale nie potrafili udokumentować tego bramką i jak przeważnie bywa niewykorzystane sytuacje mszczą się. W 35 minucie /mecz 2x20/ bramkę dla Bisztynka strzela P. Śnieżko. Gdy zawodnicy Troszkowa rzucają wszystkie siły do ataku, zawodnicy Bisztynka przeprowadzają szybką kontrę i A. Augustyniak zdobywa 2 bramkę. W tym momencie sędzia kończy mecz. OSP Bisztynek wygrywa turniej- GRATULACJE !!!

Po zakończeniu spotkań nastąpiło wręczenie pucharów i pamiątkowych dyplomów przez Prezesa Zarządu M-G Z OSP RP Jana Wójcika, Zastępcę Burmistrza Panią Krystynę Zawistowską i Radną Powiatową Panią Lidię Tomasik.

Puchar pocieszenia za IV miejsce dla OSP Grzęda ufundował Przewodniczący Rady Miejskiej w Bisztynku Pan Zbigniew Filipczyk.

Wyróżniony został również najlepszy strzelec, którym się okazał Bartek Porydzaj z OSP Grzęda – 4 bramki - oraz najlepszy bramkarz, którym uznano Darka Majewskiego z OSP Troszkowo.

Po turnieju i wręczeniu pucharów organizatorzy zaprosili wszystkich na bardzo dobrą grochówkę strażacką , kiełbaski i ognisko.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - OSP Bisztynek
II miejsce - OSP Troszkowo
III miejsce - OSP Sątopy-Samulewo
IV miejsce - OSP Grzęda

Składy finalistów:

OSP Bisztynek:
Michał Szuksztul - Cezary Szmit, Patryk Cichowski, Mateusz Bruj, Artur Augustyniak, Paweł Śnieżko, Krzysztof Kaczmarczyk, Łukasz Modrzejewski, Tomasz Bruj, Adam Wiśniewski, Aftyka Łukasz.

OSP Troszkowo:
Dariusz Majewski- Marek Gach, Arkadiusz Kowalewski, Artur Kuberski, Paweł Gach, Daniel Bronakowski, Zbigniew Borek, Piotr Cierpicki, Waldemar Bulla, Rafał Ziółkowski

Tomasz Gach - 05.05.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2009