Aktualności >>> Sołeckie rozgrywki w piłkę nożną >>>

.: Turniej "sołecki" w Grzędzie

TROSZKOWO NADAL NA PROWADZENIU

III turniej VII Letnich, Gminnych Rozgrywek Sołeckich i Rad Osiedlowych w Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Bisztynka odbył się w Grzędzie. W najciekawiej zapowiadającym się meczu, obrońcy Pucharu i lider tabeli Troszkowo bezbramkowo zremisował z osłabionym Bisztynkiem.

Mimo, że naprzeciwko siebie stanęli liderzy klasyfikacji "Króla Strzelców" (Waldek Bulla – Bisztynek i Piotrek Cierpicki – Troszkowo; po dwóch turniejach mieli po 6 strzelonych bramek) to kibice nie obejrzeli w tym meczu żadnej bramki.

W zespole z Bisztynka zabrakło Bogdana Bilickiego, Artura Augustyniaka i Łukasza Tabaki.

Dramatyczny mecz rozegrali piłkarze Sułowa i Wozławek. Gospodarze najbliższego turnieju Sułowo, prowadziło jeszcze na 2 minuty przed końcem 1:0, by przegrać 1:2. Radość piłkarzy z Wozławek nie miała granic.

Ciekawie było również w ostatnim, zamykającym turniej meczu. Łędławki prowadziły już 2:0, by na 7 minut przed końcem meczu przegrywać z gospodarzami - Grzędą 2:3. Jednak doświadczenie niektórych piłkarzy z Łędławek sprawiło, że w ciągu 1 minuty Adam Matejunas dwukrotnie trafił do bramki Grzędy i 3 pkt. zgarnęli sąsiedzi zza miedzy.

Organizatorzy turnieju w Grzędzie podczas całej imprezy serwowali piłkarzom, kibicom pieczone na ognisku kiełbaski, kaszankę oraz napoje bezalkoholowe.

Klasyfikacja króla strzelców
7 bramek - Bulla Waldemar (Bisztynek), Tabaka Michał (Paluzy)
6 bramek - Cierpicki Piotr (Troszkowo), Pakoca Mateusz (Sątopy)
5 bramek - Augustyniak Artur (Bisztynek), Zalewski Krzysztof (Łędławki)
4 bramki - Kuberski Artur (Troszkowo), Matejunas Adam (Bisztynek), Czamlet Sylwester, Urbanowicz Adam (obaj Troksy), Kukawski Rafał (Sątopy)
3 bramki - Kalinowski Krzysztof (Sątopy), Czamlet Marek (Troksy), Tabaka Łukasz (Bisztynek)
2 bramki - Donawagis Rafał (Paluzy), Wiśniewski Dariusz, Bronakowski Daniel, Głowacki Karol (wszyscy Troszkowo), Bielaczyc Adrian (Wozławki), Blank Marek (Łędławki), Marczyk Dawid (Sątopy), Pietkiewicz Michał, Łukasz Jeziorek (obaj Grzęda)
1 bramka - Piłat Patryk, Ostrzyk Marcin, Binkul Radosław (wszyscy Sułowo), Arnista Szymon, Sujeta Marcin, Kowalski Daniel (wszyscy Sątopy), Depta Hubert, Maciej Zawadzki (obaj Paluzy), Bruj Mateusz, Paweł Subocz (obaj Bisztynek), Tomasik Tymoteusz, Jóźwiak Daniel (obaj Łędławki), Borówko Arkadiusz, Pająk (obaj Grzęda), Borek Zbigniew, Ziółkowski Rafał, Gach Paweł (wszyscy Troszkowo), Piętka Rafał, Piętka Sławomir, Żerebny Marek (wszyscy Wozławki).