Aktualności >>> Sołeckie rozgrywki w piłkę nożną >>>

 .: Turniej "sołecki" w Sułowie

TROSZKOWO NIE ODDAJE PROWADZENIA

Turniej w Sułowie wyjaśnił jedną zasadniczą rzecz, że w walce o miano najlepszej drużyny VII Letnich, Gminnych Rozgrywek Sołeckich i Rad Osiedlowych w Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Bisztynka pozostały dwie ekipy: Troszkowo i Sątopy.

W Sułowie Troszkowo bez problemów zainkasowało trzy punkty, wygrywając wysoko z Wozławkami. Sątopy wyjechały z połowicznym dorobkiem punktowym. Najpierw wyraźnie przegrały z Paluzami (0:3), by w ostatnim meczu turnieju, po golach 13-letniego Marcelego Wiłkojcia wygrać z gospodarzami 2:1.

Paluzy wygrywając z Sątopami miały jeszcze szanse włączyć się do walki o pierwsze miejsce. Niestety, nadzieje na to rozwiały Łędławki, które po golach A. Matejunasa i A. Waśniewskiego wygrały z Paluzami. Łędławki straciły swoją szansę we wcześniejszym meczu z Sułowem remisując po kuriozalnej bramce samobójczej Marka Blanka (prawie taka sama jak w meczu Irlandia - Polska po podaniu Żewłakowa do Boruca).

O trzecią lokatę w całych rozgrywkach z Łędławkami i Paluzami będą walczyć zawodnicy z Bisztynka, którzy grając w mocnym, składzie po serii remisów wygrali z Wozławkami 3:1. W tym meczu padła najszybciej strzelona bramka w dotychczasowym cyklu rozgrywek, bo już w 5 sekundzie (tak "na oko") Artur Augustyniak umieścił piłkę w bramce.

Najwyższe zwycięstwo w turnieju w Sułowie odniosła ekipa z Troks, wygrywając ze zmęczoną Grzędą 6:0.

W klasyfikacji strzelców liderzy (Bulla i M. Tabaka) strzelili po jednej bramce i zwiększyli przewagę nad ścigającą ich grupą zawodników do dwóch bramek.

W najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni turniej w Sątopach. Początek o godz. 13.00. W trzecim meczu tego turnieju dojdzie do meczu, który - być może - zadecyduje o pierwszym miejscu. Gospodarze Sątopy zmierzą się z Troszkowem. Wygrana Troszkowo zapewni im zwycięstwo w całych rozgrywkach, remis lub wygrana Sątop sprawi, że na rozstrzygnięcia należy poczekać do dwóch ostatnich meczy turnieju; odpowiednio Bisztynek - Sątopy i Łędławki - Troszkowo. Również w tych meczach rozstrzygnie się walka o trzecie miejsce. Na wyniki tych spotkań czekać będą z niecierpliwością Paluzy, o ile wygrają dwa wcześniejsze mecze z Grzędą i Troksami. Tak więc dużo emocji czeka nas w Sątopach.

Uczestnicy turnieju w przerwach oraz w trakcie rozgrywanych meczów mogli i skorzystali z nieodpłatnego posiłku w postaci świetnej grochówki, leczo, smalcu z chlebem i ogórkiem, a wszystko to dzięki organizacji Pani Bożeny Dąbrowskiej – sołtys sołectwa Sułowo.Wyniki poszczególnych spotkań:
Troszkowo - Wozławki 5:0 (2:0)
Sątopy - Paluzy 0:3 (0:2)
Łędławki - Sułowo 1:1 (0:0)
Troksy - Grzęda 6:0 (1:0)
Bisztynek - Wozławki 3:1 (3:0)
Łędławki - Paluzy 2:0 (1:0)
Sątopy - Sułowo 2:1 (0:0)

TABELA PO IV TURNIEJU W SUŁOWIE

MIEJSCE

DRUŻYNA

ILOŚĆ
MECZÓW

PUNKTY

BRAMKI

1.

Troszkowo

6

16

24:3

2.

Sątopy-Samulewo

6

15

20:9

3.

Bisztynek

7

13

20:8

4.

Łędławki

7

13

16:13

5.

Paluzy

6

10

14:7

6.

Troksy

6

7

18:18

7.

Wozławki

7

4

5:22

8.

Sułowo

7

2

5:17

9.

Grzęda

6

1

6:32Klasyfikacja króla strzelców
8 bramek - Bulla Waldemar (Bisztynek), Tabaka Michał (Paluzy)
6 bramek - Cierpicki Piotr (Troszkowo), Pakoca Mateusz (Sątopy), Augustyniak Artur (Bisztynek), Urbanowicz Adam (Troksy)
5 bramek - Zalewski Krzysztof (Łędławki), Matejunas Adam (Łędławki), Czamlet Sylwester, Czamlet Marek (obaj Troksy)
4 bramki - Kuberski Artur (Troszkowo), Kukawski Rafał (Sątopy), Donawagis Rafał (Paluzy)
3 bramki - Kalinowski Krzysztof (Sątopy), Tabaka Łukasz (Bisztynek), Wiśniewski Dariusz, Głowacki Karol, Ziółkowski Rafał (wszyscy Troszkowo)
2 bramki - Bronakowski Daniel (Troszkowo), Bielaczyc Adrian, Piętka Sławomir, (obaj Wozławki), Blank Marek (Łędławki), Marczyk Dawid, Wiłkojć Marceli (obaj Sątopy), Pietkiewicz Michał, Łukasz Jeziorek (obaj Grzęda), Ostrzyk Marcin (Sułowo)
1 bramka - Piłat Patryk, Pikul Radosław (obaj Sułowo), Arnista Szymon, Sujeta Marcin, Kowalski Daniel (wszyscy Sątopy), Depta Hubert, Maciej Zawadzki (obaj Paluzy), Bruj Mateusz, Subocz Paweł, Bilicki Bogdan (wszyscy Bisztynek), Tomasik Tymoteusz, Jóźwiak Daniel, Zalewski Paweł, Waśniewski Arkadiusz (wszyscy Łędławki), Borówko Arkadiusz, Pająk (obaj Grzęda), Borek Zbigniew, Gach Paweł, Karczmarczyk Krzysztof (wszyscy Troszkowo), Piętka Rafał, Żerebny Marek (obaj Wozławki), Podgórski Jacek, Kowalski Radosław (obaj Troksy)
1 samobójcza - Marek Blank (Łędławki) - dla Sułowa

Kolejny (ostatni) V turniej odbędzie sie w Sątopach w dniu 7 sierpnia 2011 r. o godz. 13.00.

Rozegrane zostaną mecze:

1. Grzęda - Paluzy
2. Troksy - Wozławki
3. Troszkowo - Sątopy
4. Grzęda - Sułowo
5. Troksy - Paluzy
6. Bisztynek - Sątopy
7. Łędławki - Troszkowo

Jerzy Subocz - 01.08.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011