Aktualności >>> Film promocyjny o Bisztynku i nie tylko... >>>

 .: Ekipa TVP Olsztyn kręciła film promocyjny w Bisztynku

BISZTYNEK TRAFI DO... KOREI POŁUDNIOWEJ

Ekipa Telewizji Polskiej Olsztyn, przez kilka godzin nagrywała wczoraj materiały do filmu promującego krajową sieć miast Cittaslow. Jak zdołaliśmy się dowiedzieć 30 minutowy film z Bisztynka, Reszla, Lidzbarka Warmińskiego i Biskupca trafi na światowe spotkanie miast Cittaslow, które odbędzie się pod koniec czerwca w Korei Południowe.

Widzowie z Bisztynka będą mogli zobaczyć krótsze materiały, które emitowane będą na początku lipca po głównym wydaniu "Informacji" na antenie TVP Olsztyn. Materiał ukaże się także na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, który film promocyjny zamówił, oraz na portalu YouTube.

Ekipa telewizyjna z reporterką Martą Gołąb na czele odwiedziła czworo lokalnych artystów i rzemieślników, a w tym Zbigniewa Bojanowskiego zajmującego się rzeźbą w granicie i grafika Zdzisława Milacha. O pozyskiwaniu środków unijnych oraz o estetyce miasta opowiadała przed kamerą Marlena Grabowska z Urzędu Miejskiego w Bisztynku. Kamera zarejestrowała fragmenty z życia codziennego mieszkańców, starą i nową architekturę Bisztynka, zabawy dzieci na miejskim Placu Zabaw, rozmowę z dyrektorem Gimnazjum Publicznego w Bisztynku, zajęcia sportowe prowadzone przez Marka Dominiaka na boisku "Orlik". Ekipa odwiedziła też kościół parafialny w Bisztynku.

Członkowie ekipy wypowiadali się bardzo pozytywnie o Bisztynku, a zwłaszcza przyjęciem przez mieszkańców, którzy przypadkiem trafili przed kamerę i na prośbę operatora pozdrawiali przyszłych widzów.

O terminie emisji powiadomimy interneutów w stosownym terminie.

Andrzej Grabowski - 25.05.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010