Aktualności >>>  Dzieciom trzeba głosno czytać 20 minut dziennie >>>

 .: Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom

Czytajmy dzieciom codziennie

Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku od 13 lat uczestniczy w działaniach "Cała Polska czyta dzieciom". To nie tylko akcja ale i działanie ciągłe. Podsumowaniem jest Tydzień Głośnego Czytania, który niedawno się zakończył.

Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku od 13 lat uczestniczy w działaniach "Cała Polska czyta dzieciom". To nie tylko akcja ale i działanie ciągłe. Podsumowaniem jest Tydzień Głośnego Czytania, który niedawno się zakończył. Nasza biblioteka szkolna od 13 lat uczestniczy w działaniach fundacji "ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom". Przez cały rok szkolny to bibliotekarka czyta głośno uczniom podczas zajęć świetlicowych i zastępstw.

Podsumowaniem działań jest przeprowadzenie Tygodnia Głośnego Czytania, podczas którego zaproszeni goście prezentują uczniom wartościowe utwory literatury polskiej i światowej. Tegorocznemu Tygodniowi Głośnego Czytania, który trwał w dniach 3-10 czerwca, przyświecało hasło: "Czytanie zbliża".

W tym roku do czytania zaprosiliśmy:

- pana Andrzeja Grabowskiego - dziennikarza "Gazety Olsztyńskiej", "Gońca Bartoszyckiego" oraz portalu Bisztynek24.pl,

- panią Edytę Danilczuk - pracownika Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku, wieloletnią dziennikarkę i animatorkę kultury,

- panią Halinę Rękawek - emerytowaną nauczycielkę szkoły podstawowej w Bisztynku,

- panią Halinę Symanowicz - emerytowaną nauczycielkę Gimnazjum Publicznego w Bisztynku,

- panią Justynę Kwaśniewską - bibliotekarkę Biblioteki Publicznej w Bisztynku,

- panią Bogumiłę Ryś – emerytowaną nauczycielkę naszej szkoły,

- panią Agnieszkę Gogalińską - bibliotekarkę Gimnazjum Publicznego w Bisztynku,

- panią Agnieszkę Kobryń- wieloletnią przewodniczącą Rady Rodziców naszej szkoły, obecnie radną powiatu bartoszyckiego i sołtys sołectwa Bisztynek.

Podczas tegorocznej akcji uczniowie usłyszeli obowiązkowo "Lokomotywę" Juliana Tuwima oraz fragmenty utworów, takich jak: "Ferdynand Wspaniały", "Emil ze Smalandii”, "Smerfy”, "Wieczorynki z kotem Miśkiem”, "Tatusiu, gdzie jesteś?”, "Nowe kłopoty detektywa Pozytywki” czy "Charlie i fabryka czekolady”.

Głośne czytanie zaspakaja potrzeby emocjonalne najmłodszych i przynosi im ogromną radość, pozostawia cudowne wspomnienia oraz wyrabia nawyk sięgania po książki . I najważniejsze: nic nie kosztuje, bo książki możemy wypożyczyć z biblioteki.

Dlatego czytajmy dzieciom, a najlepiej codziennie minimum po 20 minut!

Marzena Magdziarz - 17.06.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017