Aktualności >>> Ulica Komputerowa w Sątopach-Samulewie >>>

 .: Wieczór Andrzejkowy w komputermi

Ulica Komputerowa w Sątopach-Samulewie

W bibliotece w Sątopach-Samulewie trwają zajęcia komputerowe dla seniorów, prowadzone przez latarniczkę Polski Cyfrowej Równych Szans - Anielę Janik. Nie samą nauką jednak człowiek żyje. Tym razem seniorzy spotkali się na Wieczorze Andrzejkowym, ale i podczas tego spotkania wykorzystali komputer i Internet, a jednej z ulic nadali miano ulicy Komputerowej.

Seniorzy z Sątop i okolic, od kilku tygodni, uczą się korzystania z komputerów i Internetu. Zajęcia, we współpracy z bibliotekarką Eugenią Małachowską, prowadzi Aniela Janik - ceryfikowana latarniczka projektu Polska Cyfrowa Równych Szans. Zajęcia to też element programu rozwoju bibliotek.

28 listopada spotkanie "kursantów" miało zupełnie inny charakter niz dotychczasowe. Latarniczka, bibliotekarka i dwoje dziesięciolatków: Mateusz i Zuzia, zorganizowali dla seniorów Wieczór Andrzejkowy. Dzieci przypomniały seniorom stare wróżby andrzejkowe. Wróżby przeplatane były konkursami. Jeden z nich dotyczył korzystania z Internetu. Dwoje uczestników zajęć "latarniczych" miało za zadanie napisać e-mail do Anieli Janik, a pozostali seniorzy napisać do niej list tradycyjny.

- Uczestnicy nie wiedzieli, co chcę im pokazać przez tę zabawę - mówiła Aniela Janik. - Chodziło oczywiście o szybkość docierania listów trdycyjnych i elektronicznych. Seniorzy "na własnej skórze" przekonali się, że e-mail dociera natychmiast po jego wysłaniu i że wtedy, gdy chodzi nam o szybkość przekazywania informacji lepiej skorzystać właśnie z poczty elektronicznej niż tradycyjnej - mówiła latarniczka.

Seniorzy zajmujący się listem tradycyjnym napisali podziękowanie adresowane do Anieli Janik, przy czym kopertę zadresowali na drugie piętro przy ul. Komputerowej 2, czyli ulicy o nazwie, którą własnie wymyślili, co zapewne uwzględnić będą musiały władze gminy i miasta Bisztynek.

Podczas spotkania andrzejkowego zapadła też ważna dla sątopskiego środowiska decyzja. Powstał Klub Seniora, który zajmował się będzie nie tylko zajęciami komputerowymi, ale też kulturalno-rozrywkowymi i działalnością odpowiadającą wszelkim potrzebom seniorów. Działalność ta ma być oczywiście promowana w Internecie.Andrzej Grabowski - 01.12.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012