Aktualności >>> Iwona Bolińska - Walendzik wystawiła swe prace w Bisztynku >>>

 .: Wernisaż wystawy prac z batiku

Pierwsza w regionie Uliczka Artystyczna

Pierwsza w naszym województwie Uliczka Artystyczna powstanie w Bisztynku. Już w sobotę odbędzie się inauguracyjny koncert na tej uliczce. Wystąpi Duo Amabile.

Bisztynek to niewielkie, kilkutysięczne miasteczko na Warmii. Nikt by się nie spodziewał, że to właśnie tu powstanie pierwsza w regionie Uliczka Artystyczna, na której odbywać się będą pokazy artystyczne, koncerty i prezentacje.

Mieścić się będzie ona na niewielkiej, kameralnej ulicy Bocznej. Swoją uliczkę ma między innymi: Wrocław, Warszawa, Madera czy Barcelona. Teraz do tego zacnego grona dołączy również Bisztynek.

Inicjatorem i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Wioletta Jaskólska, wybitna artystka malarka, od niedawna dyrektor Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku.

– Chcę by w tym miejscu działy się wyjątkowe rzeczy – opowiada artystka. – Ciekawe koncerty, spotkania z wybitnymi ludźmi, nowe inspirujące wydarzenia.

Miejsce to będzie również szczególnie wyglądać. Zadaszenie ulicy będzie zrobione z kolorowych parasolek przeciwdeszczowych.

– Takie tymczasowe zadaszenie ma wywoływać dodatkowy efekt gry światłocienia na uliczce – podsumowuje artystka. Uliczka ta będzie funkcjonować co roku od maja do września.

Pierwsze wydarzenie na Uliczce Artystycznej już 15 sierpnia o godz. 18. Wystąpi Duo Amabile, czyli duet gitarowo-skrzypcowy >>>

Widzowie, którzy przybędą na koncert proszeni są o przyniesienie ze sobą kocyków lub dowolnych siedzisk.

Edyta Danilczuk, Andrzej Grabowski - 14.08.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015