Aktualności >>> Kolejny raz mamy Uliczkę Artystyczną >>>

 .: Ul. Boczna znów zmieniła się w Artystyczną

Uliczka Artystyczna wróciła do Bisztynka

W tym roku o dwa miesiące wcześniej niż rok temu ulica Boczna w Bisztynku zmieniła się w Uliczkę Artystyczną. Wszystko za sprawą dość prostego zabiegu zawieszenia nad nią kilkudziesięciu, kolorowych parasoli. Pierwsze wydarzenie kulturalne w Uliczce już 25 czerwca.

W ubiegłym roku Uliczka Artystyczna powstała w sierpniu. >>>

To jeden z pomysłów dyrektor ośrodka kultury w Bisztynku Wioletty Jaskólskiej. Parasole wiszące na wysokości kilku metrów, w tym roku, musiały pojawić się wcześniej. Dlaczego? Bo życzyli sobie tego mieszkańcy. Wioletta Jaskólska była już wielokrotnie pytana, czy Uliczka znów powstanie i kiedy? Takie pytanie docierały też do naszej redakcji.

Wczoraj Uliczka Artystyczna powróciła do krajobrazu Bisztynka. Już 25 czerwca wystąpi na niej Jarosław Chojnacki. >>> Jego koncert zapowiemy w osobnym materiale.

O ile nam wiadomo Uliczka Artystyczna w Bisztynku jest jedyną w naszym regionie. Podobnie zaaranżowane uliczki można natomiast spotkać w wielu europejskich miastach świata, we Włoszech, w Hiszpanii, we Francji.

W ubiegłym roku ulica Boczna, czyli właśnie Uliczka Artystyczna stała się, sama w sobie, atrakcją turystyczną Bisztynka uwiecznianą na tysiącach fotografii publikowanych później na portalach społecznościowych.

Zobacz jak wyglądała wczoraj.

Andrzej Grabowski - 14.06.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016