Aktualności >>> Pożar w Unikowie >>>

 .: Strażacy walczyli z pożarem budynku gospodarczego

Pożar budynku w Unikowie

W Unikowie, dziś około godz. 14, doszło do pożaru jednego z budynków gospodarczych na prywatnej posesji rolnika. Z pożarem walczyło 6 zastępów państwowej i ochotniczych straży pożarnych.

Pożarowi uległ murowano-drewniany budynek gospodarczy w Unikowie należący do jednego z rolników. W budynku przechowywane było siano i słoma oraz drewno na opał. Od szczytu przylegał do budynku drugi, drewniany w którym przechowywane było drewno na opał. Ten budynek został uratowany przez strażaków przed całkowitym zniszczeniem.

Na miejsce pożaru jako pierwsza przybyła jednostka OSP w Unikowie a potem kolejno: dwa zastępy z OSP Sątopy-Samulewo, dwa zastępy z OSP Bisztynek i jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bartoszycach.

Dzięki akcji strażaków pożar został opanowany w ciagu kilkunastu minut. Ogień strawił dach i strop budynku oraz przechowywane wewnątrz łatwopalne materiały. Przyczyny powstania pożaru nie są na razie znane. Ustalaniem przyczyn zajmie się policja, prawdopodobnie z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa.

Andrzej Grabowski - 16.03.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014